W203 със странен проблем, решен

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

W203 със странен проблем, решен

Мнение от ogromnii »

колата дойде с няколко проблема, ремонтирани са стартер, датчик за странично ускорение на есп, след което спряха да работят светлини за задна, габарит за мъгла, мигачи, аварийни, чистачки, централно заключване, другите неща сякаш си работят. на дисплея изписва "1 малфънкшън- неработещ дисплей", на диагностика не се свързва със задното бушонно табло. преди ремонта се свързваше с него и нямаше грешки. някакви идеи? по силовия кабел има захранване отзад, всички предпазители сякаш са здрави
Последно промяна от ogromnii на Чет Дек 15, 2011 10:21 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: W203 със странен проблем

Мнение от ivanovbg »

и аз имах подобен проблем и като отворих модула беше позагнил :lol:
Клиента не се беше оплакал, но след разкачването на акумулатора... проблеми.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: W203 със странен проблем

Мнение от dyaneff »

ogromnii написа: всички предпазители сякаш са здрави
СЯКАШ не ти върши работа
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: W203 със странен проблем

Мнение от ogromnii »

сякаш, защото не ги проверих на контакт :( сетих се докато пишех
задния модул си е чист и спретнат, предния беше загнил преди година-2 ама с малко подканване тръгна :) странното е че няма връзка със задния а аз подозирам предния, както е казал народа "дето е текло пак ще тече" , буквално :mrgreen:
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: W203 със странен проблем

Мнение от dyaneff »

А покрай теча може и нещо друго да е поизгнило.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: W203 със странен проблем

Мнение от ogromnii »

проблема се реши с "нов" модул в багажника, каква беше логиката да не работят чистачките и предните мигачи не ми стана ясно, както и от какво се пръдна тъпата кутиика в мойте ръце, ама това са рисковете на професията, -120лв. :mrgreen:
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от KLESHTITE »

при подаване на ток често умира задния сам
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от ogromnii »

да му го .... на задния сам :lol: :lol:
сигурно го е хванал ток :lol:
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от KLESHTITE »

ти се радваи че само самче че ние убихме един ключ на една еска
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от ogromnii »

това че чуждото нещастие е по голямо от моето не е точно повод за радост :mrgreen:
оттук нататък няма да разкачам акумулатори на мерцедес, да си умират в ръцете на собствениците, аз ще си работя под напрежение 8) , но като цяло съм впечатлен от "качеството" бях чувал от колеги разни сходни истории, но ми изглеждаха като митове и легенди, явно си е съвсем вярно :twisted: свалям шапка на констукторския отдел, явно не са чували за изобретението на другаря Ценер
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от rockton »

ogromnii написа:но като цяло съм впечатлен от "качеството" бях чувал от колеги разни сходни истории, но ми изглеждаха като митове и легенди, явно си е съвсем вярно :twisted: свалям шапка на констукторския отдел, явно не са чували за изобретението на другаря Ценер
Точно така колега, навремето през така наречения "комунизъм" се появи тази легенда, че немецът, респективно западнякът, е "нация техническа".Тогава 50те-60те години може и да е било така, нооооо впоследствие стана друго. започнал съм да се занимавам с радиотехника беше в началото в далечната 1980год. после стана електроника и микропроцесорна техника та чак и до днес вече повече от 30години.
В началото "произведенията" на техническата нация бяха що годе добри, после азиатците им взеха преднина и ги засенчиха(специално Японската електроника), впоследствие европейци и американци не успяха да се върнат дори на старите си позиции, останаха си пълни некадърковци в областа на електрониката, а китайците иззеха функциите на световен производител.
От 15 години се занимавам с автоелектроника и оттогава съм натрупал в компютъра ми богат набор от снимков материал, доказващ недомислиците на велики констуктори инженери а също и на цели екипи, оправдавали заплати и доказвали колко са некадърни, серейки по името на иначе не лоша фирма -ама някога отдавна :mrgreen: :mrgreen:
-В началото много съм си задавал въпроса, абе аджеба защо това нещо не е направено по добре и по сигурно, по качествено, и защо е проектирано и пуснато в производството с толкова много грешки и недомислици, ... :mrgreen: хехехехххх стигнах до извода че съвременната "гениална конструкторска" мисъл е тотално изкуфяла от висене пред мониторите и штракане по клавиатурата, понеже чертожната дъска вече не съществува, и до такава степен са изтрещяли, че ТЕ ПРОСТО ТОЛКОВА СИ МОГАТ - вече......................-те това е полу-жението :lol: :lol: Ако можеха по добре да бяха го сътворили, да ама не , немогат. :lol:
-Тирада мога да напиша ...подкрепена със снимков материал, за "гениални" конструкторски решения....
Но спирам че стана дълго и досадно май?! :mrgreen:
Последно промяна от rockton на Нед Дек 18, 2011 10:03 pm, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от ivanovbg »

А аз мисля че го правят нарочно, за да накарат масовия потребител да си смени колата с новия модел.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от waseko »

ivanovbg написа:А аз мисля че го правят нарочно, за да накарат масовия потребител да си смени колата с новия модел.
+1,комерсиален век!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от ogromnii »

надали е затова, масовия потребител и без това си сменя колата с новия модел, и аз съм на мнение че толкова си могат, основния компромис е между модерността и производствените разходи, но специално за автомобила от поста седях и се чесах за какво им е "заден сам"? микропроцесорно реле за нагревателя на задното стъкло??? гениално! :lol:
Сещам се за една друга "гениална" кола, А6 олроуд, за разлика от тази по горе нова от магазина, към 30000 почна да мрънка че не и работи 3-тия стоп, ама като замрънка и наистина го изключва :shock: След много ровене и почесване не открих нищо повредено, шляпнах един товарен резистор на изхода на "чичо сам" и оттогава си работи :mrgreen:
да де ама това не беше кола дето да и е дошло времето за смяна с новия модел, това си беше новия модел, просто толкова си могат, в надпреварата с какви глупости да натъпчат колата правят нещата през пръсти 8)
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: W203 със странен проблем, решен

Мнение от rockton »

ogromnii написа: да де ама това не беше кола дето да и е дошло времето за смяна с новия модел, това си беше новия модел, просто толкова си могат, в надпреварата с какви глупости да натъпчат колата правят нещата през пръсти 8)
-Да де и аз това казвам , толкова си могат :mrgreen: Навремето, примерно преди 30-40 години, автомобилите се проектираха и конструираха от хора ТЕХНИЦИ, разбиращи от тази работа, и се правеха (предполагам) с любов и усет! Сега возилата се конструират и проектират от подрастващи АйТи "специалисти" които си нямат халхабер от тая работа и в последствие се произвеждат от ГЛАВНИ СЧЕТОВОДИТЕЛИ :lol: :lol:
Ще дам и жив пример.
Дъжерята на мой приятел е женена в германия, Щутгарт. Казва се Елица.
Бащата на съпругът И , демек тъстът и работи-от 32 години, като конструктор проектант в един от констукторските отдели на "великата" Щутгартска фирма за производство на автомобили..........сешате се коя :lol:
-Това лято "Сватовете" от германско бяха дошли на гости в БГ и моя приятел ме запозна с Германския инженер(свата си).
-Макар и немския да не ми е силна страна, се опитахме да поговорим, къде с английски къде с ръце и крака, :mrgreen: къде с помоща на превод от страна на Елица.
-Стана въпрос и за автомобилите и кой каква кола кара........-изненадата ми беше огромна, когато швабският инженер си "призна" че няма кола, никога не е имал и не е имал никога шофьорска книжка, никога не е шофирал....щях да падна :?: :!: :?: :!:
Не посмях да го попитам ...КАК бе аджеба конструираш нещо си по тоя автомобил без да знаеш дали това НЕЩО е удобно, функционално и полезно за този който ще шофира този автомобил????......Щом като ти не можеш да го изпробваш сам на себе си??????.......... -Нямах думи да питам , не си отворих устата повече :mrgreen: :mrgreen:
-Та така, макар и това да е единичен случай, то той ярко показва, защо повечето от съвременните автомобили, са (с извинение) -ЛАЙНА.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Заключено