АГУ на моторница

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

АГУ на моторница

Мнение от donkole1 »

Здравейте наскоро подкарахме една лодка с мотор меркрюзер мисля че се пише 5 хиляди и нещо с 260 кончета... ,обаче много много бързо закъсахме.а то пък едни вълни.И както и да е никак не ми се вярваше,обаче отварям резервоара и ко да видя той празен като главата ми :shock: .100 лева 37 литра за около 22 мин :?: на пълна газ.След кратка консултация ме убедиха,че това и е разхода.Та сега мисля да я оборудвам с няколко пършинга.Мотора е с карбуратор колкото главата ми 4 камерен разбира се обаче имам няколко притеснения.Ако някой има опит моля да сподели да не ни пишат по вестниците :lol:
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: АГУ на моторница

Мнение от KLESHTITE »

а колко такта е
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: АГУ на моторница

Мнение от karamilev »

Не че не става ама трябва да имаш супер вентилация в двигателния отсек,защото ако има проблем газта пада ниско и една искра и ....... Второ ако лодаката е сладководно изпълнение или по-точно няма собствена охлаждаща течност а ще ползва морска вода изпарителя ще замине за нула време.Иначе всичко останало си е като на кола.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: АГУ на моторница

Мнение от ipivan »

Тук ще трябват май два редуктора.Аз съм отоплявал редуктор с масло.Отоплявал съм редуктор и със собствен резервоар за вода която минава през медна тръба навита около ауспуха.И в двата случая обаче мощността на мотора е много по-малка от на твоята лодка.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: АГУ на моторница

Мнение от donkole1 »

Това с охлаждането е един от проблемите.Моторът използва морска вода и температурата не надвишава 60 градуса по никакъв повод,и после алуминии и морска вода пък и мембраните колко ли ще карат.после този карбуратор не мога да реша с някаква плочка ли да е или да го дупча,а и къде ще е най-добре да го пробия.Понеже той си има клапи за високите обороти и не искам да изхвръкнат някъде. А иначе днес извадих карбуратора и се уплаших още повече това животно буквално излива количество бензин в колектора понеже моторът има голяма прилика с зил или газ и колектора е тип жаба тоест плосък има един пруст гориво.Тръбичката която излиза от ускорителната помпа е колкото тръбата за за газ.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: АГУ на моторница

Мнение от ivanovbg »

Няма да е лошо бутилките да са повече(40 литра) и да се свалят, освен ако не и се сложат и колела да стига до газостанцията :lol:
Закрепването не трябва да се подценява и да са надлъжно като сондата по възможност да е по близо в задния край. Солта принципно не би трябвало да пречи на изпарителите, бабата още прави хубави баници със сирене в една стара алуминиева тава.

А и принципно нищо не пречи да го модернизираш с ГИ.При този разход ще го изплатиш за 10-тина часа каране. На Младен блутроника не му трябва сигнал от дюзи.
Последно промяна от ivanovbg на Вто Юли 31, 2012 7:30 pm, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: АГУ на моторница

Мнение от rangel1 »

donkole1 написа:Здравейте наскоро подкарахме една лодка с мотор меркрюзер мисля че се пише 5 хиляди и нещо с 260 кончета... ,обаче много много бързо закъсахме.а то пък едни вълни.И както и да е никак не ми се вярваше,обаче отварям резервоара и ко да видя той празен като главата ми :shock: .100 лева 37 литра за около 22 мин :?: на пълна газ.След кратка консултация ме убедиха,че това и е разхода.Та сега мисля да я оборудвам с няколко пършинга.Мотора е с карбуратор колкото главата ми 4 камерен разбира се обаче имам няколко притеснения.Ако някой има опит моля да сподели да не ни пишат по вестниците :lol:
Абе колега ти ме разби :shock: Кво очакваше 260 коня с опънати вратове до дупка да ги нахраниш с чувал люцерна :lol: Според мен с газово нищо няма да постигнеш по добре и сложи инжекшън и като я докараш ще ти спести някой друг литър.
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: АГУ на моторница

Мнение от donkole1 »

Колега напълно съм съгласен с теб мразя да тровя каквото и да било с газ но лодката е на шефа ми и той пищи като заклещен.при него всичко е на газ и иначе расовият му |CL и всички негови познати пишман тарикати с С класи на газчица.И аз съм на този принцип като искаш кончета трябва да можеш и да ги храниш като не ти е по силите tdi и тва е.Иначе за спестяването на някой литър бензинец има много варианти
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: АГУ на моторница

Мнение от donkole1 »

Ами колега ivanovbg закрепих здраво всичко едната бутилка 80 л и резервата е 60 л може би и с ГИ ще стане.Но за сега си е с моно и си стана добре само с изпарителите имах малак проблем.Първите два,който сложих не хранеха добре мотора в високите но с последният си се реже като пистов мотор.Иначе освен ,че опъваш по-дълги кабели и зора с ниската температура на водата нищо по сложно от на колата.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: АГУ на моторница

Мнение от ipivan »

С какви изпарители я подкара и как ги подгряваш?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: АГУ на моторница

Мнение от ivanovbg »

donkole1 написа:...зора с ниската температура на водата ...
Може и няколко навивки на ауспуха с медна тръба.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: АГУ на моторница

Мнение от KLESHTITE »

а верно как ще зареждате на рамо до газстанцията ли?
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: АГУ на моторница

Мнение от donkole1 »

Е не зареждането е най-големият проблем.за сега колега KLESHTITE с хиликоптер ги нося че гърба ме наболява.За изпарителя ще видя точно какъв е утре и ще пиша,а за тръба около ауспуха няма как да стане понеже няма нищо общо изпускателната система на лодката и на колата тука вода и газове се извеждат от едно и също място.през Гофрирана гумена тръба.
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: АГУ на моторница

Мнение от donkole1 »

KLESHTITE написа:а верно как ще зареждате на рамо до газстанцията ли?
На мотокарите как ги носят толкова ли ти е трудно да се сетиш как става
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: АГУ на моторница

Мнение от KLESHTITE »

Баи Ганьо у Европа
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Публикувай отговор