порше кайен

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Заключено
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

порше кайен

Мнение от iohostart »

Колеги можете ли да ми кажете къде е щуцера за оттичане на маслото от турбината на порше каиен 3.2 бензин защото на този е преправян нещо и маслото от турбината се оттича в пробката на картера което за мен е недопостимо но не намирам и никъде по блока и картера запушен щъцер .
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: порше кайен

Мнение от iohostart »

Така поразрових се и тоя кайен не е имал турбо и е турбиниран от някой си неизвестно от кой на турбината пише HGP това е някаква тунинг фирма питането ми е към хора които се занимават с турбинирани коли възможно ли е .така да си остане аз си мисля че така няма да има мазане на турбината и ми се струва че и новата ще се прецака незнам не съм компетентен по тоя въпрос за това и питам .
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: порше кайен

Мнение от sinigera »

според мен трябва дасе ОТИЧА в картерното масло
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: порше кайен

Мнение от KLESHTITE »

в гърция не е така
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: порше кайен

Мнение от iohostart »

да то се оттича в картера но под нивото на маслото в пробката от където се точи маслото а за гърция незнам ама е тунингован в германия от HGP . питането ми е не трябва ли да тече свободно в картера да е над нивото на маслото в картера не под нивото .
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: порше кайен

Мнение от alex07 »

iohostart написа:да то се оттича в картера но под нивото на маслото в пробката от където се точи маслото а за гърция незнам ама е тунингован в германия от HGP . питането ми е не трябва ли да тече свободно в картера да е над нивото на маслото в картера не под нивото .
ами то маслото няма да се качи нагоре бе колега и така да го оставиш няма какво да стане на някои коли е насредата на картера кадето също е под нивото на маслото .поздрви
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: порше кайен

Мнение от iohostart »

колега мисълта ми е да не се получава така че да не се оттича маслото и да избие през топлата или студената част и пак да прогори масло и после айде пак ново турбо.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: порше кайен

Мнение от KLESHTITE »

ти виж дали има налягане до него и дали се вентилира картера
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: порше кайен

Мнение от ogromnii »

KLESHTITE написа:ти виж дали има налягане до него и дали се вентилира картера
:!:

и дебит 8)
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: порше кайен

Мнение от iohostart »

колеги с маслото всичко е наред има си налягане до турбината закачих и един прозрачен маркуч и маслото се оттича перфектно маркуча е ф10мм и маслото се стича по него. Сега имам други ядове с него тубото е ново самоче на 3000 оборота забива муцуна и гърми в изпускателната система мисля че уест гейта или там както се казва на български отваря много рано или бъркам не ка някой по учен от мен каже ко става с тоя кайен .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: порше кайен

Мнение от ivanovbg »

Предполагам че вдига свръх налягане и реже горивото. Турбото също ли е? Закача ли му компа да видиш какво налягане вдига? Много малко инфо.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: порше кайен

Мнение от alex07 »

е тука вече много трябва да се поровиш
какво е налягането което прави и каква е горивната смес
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: порше кайен

Мнение от iohostart »

колеги диагностиката която имам е карман скан лайт и го чета през фолксваген но много бавно оперснява живите данни и го карам на сляпо кажи речи турбината беше HGP-R30 но беше строшено всичко в нея сега е с гарет 3076 като е взета студената част от старата .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: порше кайен

Мнение от ivanovbg »

Като за начало сложи един бустметър за да виждаш дали правилно регулира налягането. Вероятно ще трябва да правиш нови настройки.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: порше кайен

Мнение от iohostart »

така колеги проблема с кайена е решен имах съмнения в турбото защото е ново и от сервиза в който бях дал старото турбо за ремонт ми продадоха друго което по техни думи било същото само захвата към изпускателния колектор било друго и така оказа се че проблема е в скапания бензин клиента е заредил някакъв бензин и е сложил и добавка за прочистване на системата и след дълги опити да го подкарам свърши този хубав бензин заредих на ново и колата полетя само че скъса висящ лагер на кардана така че сега пак е на подемника и чакам лагер :lol: темата е за ключ.
Заключено