Аудио система BOSE на ТТ проблем с volume-то

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Аудио система BOSE на ТТ проблем с volume-то

Мнение от nik7dob »

Колата е ауди ТТ 2001 1.8Т 224 к.с. Аудио системата е BOSE с активни колони (има отделен усилвател).Проблема е,че не може да се усилва и намалява.Точните симптоми са: като включиш радиото нивото на звука е средно,с една позиция на завъртане наляво намалява веднъж,при последващо завъртане усилва на максимум и после накъдето и да го въртиш си седи на максимум.Копчето не е (баланса,бас и требъл си работят нбормално).Радиото беше яло някъде отверките (може и от сивия пазар да е) и от едната страна беше повредена платката на панела - оправих я,но проблема си остава.Влезнах в кодировката му,не беше кодирано правилно,зададох му active speakers,кодировка 00012,не се оправи.Код не ми поиска след като беше разкачано.
Точният модел е Blaupunkt Concert TT 7 648 244 380. Ако някой се е борил с подобен проблем или има идея,ще съм благодарен за малко информация.Поздрави.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Аудио система BOSE на ТТ проблем с volume-то

Мнение от ogromnii »

в нета има доста писано за издънката на блаупункт. в резюме процера за усилване на звука се изхабява за около 10000 промени в нивото, след което нов процесор или вефа-в кофата. някой закърпват положението с резистор лепнат до чипа и захранен да го нагрява, но не за дълго. пробвай ако нагрееш с поялника ще заработи ли, иначе из ауди/голф форумите има контакти на хора които за около 70-80 кинта слагат друг "вечен" чип
обяснението е малко профанско, за по-качествено Гоогле :mrgreen:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Аудио система BOSE на ТТ проблем с volume-то

Мнение от rockton »

ogromnii написа:в нета има доста писано за издънката на блаупункт.
:mrgreen:
-Точно така е! Навремето когато тези "пръчки" бяха все още млади и на мода съм възстановявал няколко , но сега просто не си заслужава средствата и усилията!
-А "исторически и естетически-музикално" погледнато, - "пътя" на синята точка винаги е бил един и същ , към кофата за боклук.....всичките им модели и до сега се "славят" със "сочен" HiFi саунд, като на радиоточка от времето на "Вълко Червенков" :lol: :lol: :lol:
Тук може да почетеш >> http://www.audi.org.ua/materials/2954.html
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Аудио система BOSE на ТТ проблем с volume-то

Мнение от nik7dob »

Златни сте,колеги.Благодаря.Някой в София да ги прави?
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Аудио система BOSE на ТТ проблем с volume-то

Мнение от ogromnii »

100%, порови във форумите, има теми, в тях контакти :) бях намерил лесно когато ми трябваше, ама не го запазих
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Аудио система BOSE на ТТ проблем с volume-то

Мнение от nik7dob »

Ето в тази тема е разискано,има и решение на проблема http://audibg.com/forum/index.php?showt ... 90&&page=2
На мен ми се иска да му купя нова моторола и да я презапиша от старата,какво ще кажете?
Публикувай отговор