Проблем с Опел

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Проблем с Опел

Мнение от rudoni »

Опелът е C14NZ,и грешно вижда температурата на охл течност от ЕБУ ,а от там следват много неща.Проверено окабеляване,емулиране с други начини и все показва 172 гр Целзий?!Напрежение на датчика -4,95V на контакт и при работа измерено с Оп Ком 0,57V.Изводът е ново ЕБУ. Търся такова!Не може да се препрограмира .А може някой и да го може?Давайте!
С нами Бог!

0886 224486
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблем с Опел

Мнение от rockton »

-Системата доколкото се сещам трябва да е някакъв Мултек, с алуминиевите "коробки" :D с червено черна букса или с двете черни?!- забравил съм вече такова нещо не ми е попадало от години. Навремето когато бяха актуални си играех да ги възстановявам. Там "дъното" е многослойна технология, тоест , между горна и долна контактна повърхност (писти) има още две, "сандвич " един вид :lol:
Прекъсват контактни фтулки, скапват се резистори и други елементи от SMD архитектурата след като направят "почетна" възраст!
-Успеваемоста в ремонтите помня беше отчайващо ниска, от 5 ставаха 2 :lol: , та здрав от моргата е по добрият вариант! , вмвсто да губиш време с тоя дърт компир.
Мисля, от "време оно" в склада ми се търкалят някякви изостанали.
Звънни ми и ако имам такъв като твоя , ще ти го подаря!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с Опел

Мнение от rudoni »

Да още търся и ще те потърся със сигурност!Благодаяря!
С нами Бог!

0886 224486
Публикувай отговор