вектра X18XE SMP sensor

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

вектра X18XE SMP sensor

Мнение от NASKO12234 »

Вектрата е 96г. X18XE дава ми грешка Р0340 SMP sensor. Замерени са кабелите от датчика до ЕКУто здрави са но няма захранване на сенсора от ЕКУто. Инсталацията е многократно преправяна заради разпадане на изолацията по думи на клиента а и на мен са ми попадали такива. Питането ми е какво трябва да е захранването на датчика 5 или 12волта. Честно да си кажа не остана време да я ровя повече днес че гостите ми щяха да изпият узото без мен, ама сега като съм на няколко узота и аз си мисля , дали да не му подам 220 волта от контакта ама на кои крачета - три крачета, два кабела - трудно, по добре 380 волта на всяко краче фаза, нулата към водомера и пей сърце - святка, гърми и трещи пък може и да не изгори - сервиза де.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: вектра X18XE SMP sensor

Мнение от ivanovbg »

Не се мъчи с 380 - 220 стигат :mrgreen:

Сега сериозно - с никакво напрежение не се захранва. Захранва се с 3 волта и 666херца. Закачаш осцилоскопа и гледаш по аутодатата, не е изключено и компа да е гръмнал покрай тази инсталация.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: вектра X18XE SMP sensor

Мнение от NASKO12234 »

В петък сутринта отидох на работа с мисълта да я събера - това което съм разглобил и да се обадя на клиента да си я вземе да я кара другаде да я правят. Закачам я да изчистя грешките натрупани поради откачане на датчици и други от мен и изтрива дори и тази грешка Р0340 - паметта е чиста. Въртя да паля - не пали, пробвах няколко пъти, не пали поглеждам за записани грешки - няма, почесах се там дето не ме сърби / главата ме боли от узото снощи / минава ми през главата умнотията да изключа SMP sensorа, въртя и чудо, запали, гася включвам сензора изтривам грешката и колата си работи все едно че нищо не е било. В крайна сметка и аз не разбрах какво и беше.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: вектра X18XE SMP sensor

Мнение от rockton »

NASKO12234 написа: В крайна сметка и аз не разбрах какво и беше.
-От узакито ш'а да е било! :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: вектра X18XE SMP sensor

Мнение от rudoni »

Узаки плюс магариите на GM = на твоя случай!Чакай ме на гости за риболов! Къде и как ?Ти решаваш!
С нами Бог!

0886 224486
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: вектра X18XE SMP sensor

Мнение от NASKO12234 »

Може и от узото да е, или се уплаши да не я включа към контакта. А за рибарите винаги сте добре дошли, само кажи че идваш а и да си вземеш онова което ти обещах , същото се отнася и за колегата по горе че ме лъже много време.
Публикувай отговор