на2.5 тдс му се пуши синичко

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Заключено
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от presko79 »

така,колеги моита лична кратуна бмв е-39 с прословутия тдс мотор ми сьздава грижи,след като си бартирах старата кола за него бях абсолютно наясно че е страшна тиква,обаче по допьлнителни сьображения имаше сделка това става преди 5-6 месеца.при спускане в наклон(само тогава) след като мотора работи на пр.ход при подаване на гас отзад става чудно хубав син пушек .интересното е че няма разход на масло,наблюдавам го вече 4500-5000 км.долял сьм не повече от 300мл.масло .колата обаче работи отлично нямам загуба на мощност нямам затруднен старт (топьл и студен).дилемата е двг или турбо,очаквам някькви мнения да сверим часовника,че то от клиенти не остава време да погледна моита кола .поздрави
Бензина е за измиване на дизелови части.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от BaHka »

А защо не маслообирачи?
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от rangel1 »

BaHka написа:А защо не маслообирачи?
съгласен , можеби в начален стадий
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от Aspar »

Колега 100% дюза проблема е след дъга работа на празен ход даваш газ изпушва синио и след това е о.к. ако е масло ще го гори :)
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от presko79 »

Aspar написа:Колега 100% дюза проблема е след дъга работа на празен ход даваш газ изпушва синио и след това е о.к. ако е масло ще го гори :)
не ми се вярва,работи като часовник от Швеицария,ще да са гумички на клапани или турбина щот маи пьлни интеркулера.ще го видя ама кога?
Бензина е за измиване на дизелови части.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от mitko »

Е тогава за да го пълни пипа масло ! Няма как да не пипа масло а да го пълни и да пуши синьо. Поне ти си колега и казваш не пипа масло а пуши синьо ??? Недеи като клиентите и ти да ни мяташ в джаза .

regards
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от presko79 »

mitko написа:Е тогава за да го пълни пипа масло ! Няма как да не пипа масло а да го пълни и да пуши синьо. Поне ти си колега и казваш не пипа масло а пуши синьо ??? Недеи като клиентите и ти да ни мяташ в джаза .

regards
пипа масло но малко в пьрвия пост сьм писал колко,ама не четеш,идеята е че разхода на масло е мальк пьк колата пуши но само след дьлга работа на празен ход,иначе не пуши ,тьи днес гледах интерколера,вьтре е омаслен но в рамките на допустимото,симулирах работа под товар на 3000 оборота ,капка не излезе,значи остават гумички на клапани
Бензина е за измиване на дизелови части.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от mitko »

Неможе от 300 грама на 5000 км да пуши !!! Аз карам Мерцедес W210 250 Д и на 8500-9000 км ми светва лампата че маслото ми е на минимум а аз при смяна на масло го оставям 4 мм под максимум или 1 литър за тия киломери и нямам грам пишек отзад .Навремето 1998 -2000г карах WV та и тогава имах тоя ефект сутршно палене изпушва , стоене на светофар и тръгваш слабо изпушва а при дявижение надоло и после включване на скорост пак изпушва ,но разхода на масло беше 300гр на 1000-2000км тогава се появява тоя ефект . Ако имаш заминали гумички на клапани гори 200гр ма 1500 -2000км а не 300 на 5000 . Или нещо не си засякал маслото както трябва или ни стягаш на менгемето !!!!
Занимавал съм се 4 години само с чисто нови коли .Чел съм много документация ,но питам се защо никъде няма допустим разход на масло там ? Това са наши измислици зашото нашият парк е такъв . Повечето коли са на по 250 000 и нагоре ..но никой не си признава нито за километри нито за друго .Български манталитет ,да не каже някой че се е прекарал . Имам приятел който сменя масла и един ден се смяхме с него много .Каза ми че в БГ няма кола над 160 000 км . на всички на който сменям масло пиша на табелките и питам а те ми казват 130 000 , 140 000 до 150 000 . :D

regards
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от presko79 »

mitko написа:Неможе от 300 грама на 5000 км да пуши !!! Аз карам Мерцедес W210 250 Д и на 8500-9000 км ми светва лампата че маслото ми е на минимум а аз при смяна на масло го оставям 4 мм под максимум или 1 литър за тия киломери и нямам грам пишек отзад .Навремето 1998 -2000г карах WV та и тогава имах тоя ефект сутршно палене изпушва , стоене на светофар и тръгваш слабо изпушва а при дявижение надоло и после включване на скорост пак изпушва ,но разхода на масло беше 300гр на 1000-2000км тогава се появява тоя ефект . Ако имаш заминали гумички на клапани гори 200гр ма 1500 -2000км а не 300 на 5000 . Или нещо не си засякал маслото както трябва или ни стягаш на менгемето !!!!
Занимавал съм се 4 години само с чисто нови коли .Чел съм много документация ,но питам се защо никъде няма допустим разход на масло там ? Това са наши измислици зашото нашият парк е такъв . Повечето коли са на по 250 000 и нагоре ..но никой не си признава нито за километри нито за друго .Български манталитет ,да не каже някой че се е прекарал . Имам приятел който сменя масла и един ден се смяхме с него много .Каза ми че в БГ няма кола над 160 000 км . на всички на който сменям масло пиша на табелките и питам а те ми казват 130 000 , 140 000 до 150 000 . :D

regards
моита сигурно е на повече от 600к щом салона е претапициран и мотора е отварян за агренаж ,туи поне добре чее сменен,ще погледна маслото пак но едва ли сьм сбьркал,благодаря все пак,но ти нищо не написа по проблема а мислиш че те стягам много си недоверчив ,не е обида колегите винаги сьм ги уважавал и тук в Габрово работя и помагам на поне 10 човека както и те на мен но както виждам в Тьрново не така
Бензина е за измиване на дизелови части.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от mitko »

Аз карах съшата 2000г произвосдтво и ми гореше по 1 литър масло на 4000км без да пуши . Смених гумички на клапани и отворих турбината и после падна 800гр до 1 литър на 10 000км . Затова ти казвам че неможе да бъде 300грама масло за 5000км и да пуши като трабант отзад .

regards
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от presko79 »

заключете темата,не ми се влиза в безмислени спорове
Бензина е за измиване на дизелови части.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: на2.5 тдс му се пуши синичко

Мнение от mitko »

Добре щом така решаваш . Темата е твоята . Заключвам я .
best regards
Заключено