Моля за съвет за едно мондео

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stelllski
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 2:50 pm

Моля за съвет за едно мондео

Мнение от stelllski »

Колеги колата е форд мондео 1.8 16 вентила 93г DOCH мотор та има следния проблем появяват се едни колебания в празния ход колата има и газов инжекцион там проблема се изявява три пъти повече и колата понякога направо гасне.Ходих на диагностика проверихме всички датчици всичко си работи в норма и уж е нормално промивахме байпаса на въздуха на дроселната клапа но нещо не можа да се отстрани проблема днес си поиграх малко и установих нещо интересно когато колата е загряла и си работи на газ започва да прекъсва на празен ход и това прекъсване изчезва когато прегъна маркуча към вакумния регулатор и мисля там се върти проблема но не мога да разбера все още какво става посъветвайте ме каква може да е причината за това прекъсване само да отбележа че кабелите и свещите са чисто нови закупени от мото пфое на моторкрафт!
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от venelek »

Да не ти е спукана меммбраната на вакумрегулатора и да ти пуска бензин в колектора?
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
stelllski
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 2:50 pm

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от stelllski »

незнам утре смятам да разглобя за да видя за какво става въпрос в момента не ми е много ясен принципа на вакуумния регулатор но като съм наясно ще пиша пак с конкретен въпрос защото от разтояние на всекиго от вас би било трудно да диагностицира проблема.Но смятам че там става цялата работа а дали е спукана мембраната не мога да кажа но ако е спукана би трябвало когато карам на газ бензина ми да намалява а не съм забелязал нещо нередно свършва си както обикновено пък и аз не наливам по много обикновено гледам да наливам максимум до 5 литра за да може да се сменя по често да не се задържа много време в резорвара един и същи бензин а по този начин предполагам всички знаят че няма да имат проблем с кашнати маркучи и други подобни случаи от застоялия бензин който вече е всичко друго но не и бензин!
stelllski
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 2:50 pm

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от stelllski »

Колеги разбрах от къде идва проблема оказа се О пръстенът на кутията на въздуха която влиза на входа на горивната камера от там смуче въздух и колата не може да държи празния ход равномерно сега другият ми въпрос е ако сте разглобявали естествено нормално ли е О пръстенът да е сплескан т.е не е овален от всички страни а там където ляга околу горивната камера е със стена не знам как да се изразя по друг начин но предполагам щв ви стане ясно какво имам предвид.Питам за да знам дали мога евентуално да намеря такъв О пръстен който е с описаните стени понеже аз лично до сега не съм виждал такъв всичките са овални и може би и този е бил такъв ''преди години''!
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от traqnsavov »

Колега явно си млад монтьор..
Преди горивната камера има колектор, клапани и чак тогава горивна камера..

Всъщност току що се сетих за горивен О-пръстен монтиран в горивна камера. :lol: :lol: значи има всякакви чудеса...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от VOLUMAX »

stelllski написа: ........
Той Форда е ясен ще го оправиш ... а всъщност ти какво работиш :?: :roll:
КТМ is the BEST fuck the rest !
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от rangel1 »

Има и квадратни о пръстени така че твоя можеби е от тях :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от traqnsavov »

Е как ще са квадратни и ще са о пръстени.. :lol: :lol: стига будалка хората, рангеле.. :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
stelllski
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 2:50 pm

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от stelllski »

Опа,става въпрос за дроселната клапа,ами занимавам се с монтаж на автомобилни аларми ксенон системи и всякъкъв тип електроника и допълнителни екстри по автомобилите а от скоро имам и КТС 520 и мисля вече да се насоча към диагностика но още не съм набавил всичко което ми е необходимо.А по проблема с колата ми се наложи да разучавам всичко сам понеже ми омръзна да давам пари по майстори от които оставам недоволен за съжаление.
stelllski
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 2:50 pm

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от stelllski »

а колеги има ли разлика между ланда сондата на двигател 1,8 16 вентила 115 коня и 2.0 16 вентила 136 коня на форд мондео 93 година нали трябва да е до 0.8 волта и за двата мотора за 1,8 то съм сигурен но за 2.0 незнам дали е същата
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Моля за съвет за едно мондео

Мнение от renene »

Отговора го има в ауто датата колега,просто прочети
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
Публикувай отговор