опел1.6 mi няма тихи обороти

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от svirepia »

Здравейте колеги вчера дойде една астра 1.6 моно X16SZ нямаше тихи оброти .Смених стъпковото моторче без резултат викам си дефекно взех 2 втора употреба също без резултат смених компа също няма резултат мап сензор, маси , захранвания всичко ок ,но обороти на прзен ход няма . Веднъж ми даде една грешка "регулиране на празан ход извън диапазона". Направо съм в шах ,ако някой има идеи да казва че ще полудея с тая астра !!!
Системата е multec SZ .
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от bobolin4o »

svirepia написа:Здравейте колеги вчера дойде една астра 1.6 моно X16SZ нямаше тихи оброти .Смених стъпковото моторче без резултат викам си дефекно взех 2 втора употреба също без резултат смених компа също няма резултат мап сензор, маси , захранвания всичко ок ,но обороти на прзен ход няма . Веднъж ми даде една грешка "регулиране на празан ход извън диапазона". Направо съм в шах ,ако някой има идеи да казва че ще полудея с тая астра !!!
Системата е multec SZ .
AGR ?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
veli
КОЛЕГА
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 12:42 am
Местоположение: Хасково

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от veli »

Без да бързаш колега провери за пропуск на вакуум,налягане на гориво,тпс,ако има газова виж дали не дърпа от 6мм болт до дюзата,ако имаш газанализатор провери газовете с леко завишени обороти.Не се притеснявай,а проверявай.Колкото повече информация дадеш,по бързо ще помогнем(сам ще откриеш даже)
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от svirepia »

Здравейте отново значи астрата си отиде на почивка за събота и неделя и в понеделник пак ще идва .Интересното е, че като прибера малко стъпковия мотор на ръка и го сложа на место има перфекни обороти но с откачен кабел закачали го падат на 200-300 оборота подам ли гас се изфорсирва оборотитепадат полека и гасне ,а като е откачен компа не дава никаква грешка .Луда работа !!! Сега ще я покарат така и като дойде в понеделник ще видим за грешки .MAP и TPS слагах от работеща кола също без резултат.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от gt40 »

На моно мултеците им полудява често компа и са неадекватни. Запалване, тихи, смес, преходни режими... Поне десетина съм сменил на 1.3, 1.4, 1.6, 1.8 на различни купета. Мислех, че само сингапурските са проблем, но се оказа че не. Колега в карлово ги възтановяваше, ама с втора тръгват и се отказах. На един 1.4 Астра го сменях 2 пъти за 4 години и човека го продаде.
Провери сигнала на ламбда сондата и за смущения по високо напрежение за всеки случай. А TPS на такъв развален не ми е попадал още, железни са им!!
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от svirepia »

На тая астра и смених 4 бр. компа и с тях роботи както с оригиналния никаква промяна нямаше.Така , че не е от компа . Нещо пропускам ама какво ли ?
shumana
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:13 am

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от shumana »

svirepia написа:Здравейте колеги вчера дойде една астра 1.6 моно X16SZ нямаше тихи оброти .Смених стъпковото моторче без резултат викам си дефекно взех 2 втора употреба също без резултат смених компа също няма резултат мап сензор, маси , захранвания всичко ок ,но обороти на прзен ход няма . Веднъж ми даде една грешка "регулиране на празан ход извън диапазона". Направо съм в шах ,ако някой има идеи да казва че ще полудея с тая астра !!!
Системата е multec SZ .
ect egr
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от svirepia »

Ако е от AGR не би ли трябвало оборотите на празен ход да са нестабилни ,а тая пущуна оборотите й падат до 200 - 300 и ги държи стабилно :roll: само че при подаване на газ се изфосирва върви си стабилно но след това гасне няма празен ход пали си отраз но с подаване на газ и пак 200-300 оборота .Ще затапя AGR клапана и пак ще пробвам .
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от gt40 »

Ако е EGR могат да са високи или нестабилни, но ниски?!
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от svirepia »

gt40 написа:Ако е EGR могат да са високи или нестабилни, но ниски?!

Точно и аз така мисля ама са стабилни "ниски"
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от gt40 »

При Пасат съм имал 400 стабилни (/2 от нормалните) . Смущение от пробиви в кабели високо. Смених и всичко ок. А преди това кво ли не. Но е конкретен случай :(
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от svirepia »

А възможно ли е от сензора за скороста да се получават някакви смущения и за това да няма нормални тихи обороти?
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от gt40 »

viewtopic.php?f=11&t=1575
На място не.
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от svirepia »

gt40 написа:viewtopic.php?f=11&t=1575
На място не.
А някакви други предположения ?
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: опел1.6 mi няма тихи обороти

Мнение от gergesevlievo »

Провери изолацията на кабелите излизащи от комутатора (между дистрибуторната капачка и корпуса на делкото)!
Заключено