Волво V40 1.8 В4164S

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Волво V40 1.8 В4164S

Мнение от gt40 »

Този автомобил ми остави загадка. Преди мен го бяха мъчили за тихи и са откачали един по един датчици и бе наблъскан с грешки. Проблеми: нестабилни тихи и повишен разход. Окислен и невключен ТПС !!!! Тихи после ок. Обаче... При спирачен режим сондата показва 0.8-0.9 В. Вързвам лаптопа и в движение същото :shock: . Спирачния ефект е слаб, дюзи ПРЪСКАТ! Грешки няма, проверено ВСИЧКО, без компресия :oops: . Лайф данни ок. Грешки не пише и ...
Разхода му е паднал, но недостатъчно.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Волво V40 1.8 В4164S, а сега и с Форд Фокус 1.8 '98 EYDC

Мнение от gt40 »

Здравейте. Рискувам да стана рекордьор по неотговорени питанки, ама имам повторение на проблема с принудителния празен ход.
Фоку-са при мен дойде за регулиране на клапани и с леко завишен разход в града. На кодочетеца нищо като отклонение, но реших в движение да тествам и (ПАК) инжектори пръскат, ламбда на 0.8-0.9 В и като при Волво-то!!!!!!! Тъйкато ми бе последна кола за седмицата, имах време за експерименти. При откачен VSS всичко се нормализира. До ~ 1500 на спирачен режим ламбда 0.04 В . Да ама спира километража. Само това не пробвах при Волво-то.
Колега газаджия се похвали, че имали такава случка, но настроили принудителния празен ход през компа за газ по TPS и на газ била ок.
Абе загадки.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Волво V40 1.8 В4164S

Мнение от ivanovbg »

Докато колата не достигне определена температура принудителния празен ход(ППХ) не се испълнява с цел потдържане на парното топло.Когато изключиш датчика екуто мисли че е на място и го изпълнява за да не се задави ако е студена.За моят опел нужните условия за ППХ се достигат при темп. на антифриза 56,6 градуса които са програмно зададени и могат да се променят в епрома.На моя съм го задал 30 градуса защото съм на газ.Провери темп. датчик дали отчита правилно темп. от студено или термостата е за смяна.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Волво V40 1.8 В4164S, а сега и с Форд Фокус 1.8 '98 EYDC

Мнение от gt40 »

Говоря за загрели коли, поне 90 градуса и всичко в изправност. Работили по 2 часа с тестове, мъки ...
Публикувай отговор