fiat bravo 1.6 16v се дави

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от svirepia »

Здравейте колеги ! Имам следния проблем ,при мен дойде фиат браво 1.6 16v магнет марели не палеше .Беше задавена нови свещи колата запали много трудно но запали ,праблема й преди това беше , че гореше много и нямаше тихи обороти но до като й дойде деня за ремонта й вече не палеше .Сега колата си пали сутрин когато е студена но с подаване на газ когато малко загрее започва да мени оборотите и гасне .Пали на пълна газ понеже се дави .Смених й стъпковия мотор и сега си държи оборотите но само когато е студена като загрее пак си гасне .И згорелите й газове са много над нормата понеже колата работи с обогатена смес ,смених и температурния датчик никаква промяна макар,че и стария си показваше при диагностиката на живите данни .Грешки имаше много изтрих ги ,клиента навъртя около 60 км и грешки те пак си бяха там около 10 -15 на брой всичко за което можете да се сетите го даваше кото неработещо по колата.Изтрих ги пак махнах буксата на компютъра на колата и я поставих и те пак се появиха но при работеща кола.Викам си слаба връзка на буксата всико сега си е ок но колата пак си работи обогатена смес .Неще и неще италианския леген да работи мрише си на бензин от ауспуха и това сие . Колата няма газ и не е имала никога.
Някой да има идеи какво да й бая още на тая италианка да казва ,че работата се спечи .
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от gt40 »

Здрвей, колега. По това което си писал, или губи някое захранване или разсъдъка си компа! И двете случки съм ги имал с Фиат.
Успех!
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от svirepia »

по скоро мен ще ме побърка тоя кенеф !!!
veli
КОЛЕГА
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 12:42 am
Местоположение: Хасково

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от veli »

Мери наляагане гориво,ламбда сонда,мап датчик!
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от svirepia »

Съмнявам се за налягането на горивото ако по високо да ли няма да прави този проблем с обогатената смес.Забравих да спомена , че дюзите вече съм ги почистил но резултат няма.
Мап работи !И тия грешки си се появат сами и би трябвало с тия грешки колата да не е в движение.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от presko79 »

За грешките абсолютно аналогичен случаи,Фиат Марея 1,6 16 в,колкото пьти да я закачам пьлни екрана на монитора до дупка,вьпреки това колата работи безпроблемно.
Закачам я заради АБС,направи ми впечатление че се дрьсти с тия грешки постоянно,така че ще следя темата с интерес.
Успех колега.
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от bobigas »

Колеги на тези автомобили всяка система си има диагностичен извод. Това което описва колегата ми се е случвало да кажем когато през диагностичния извод на ABS се опитвам да чета двигателя
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от presko79 »

bobigas написа:Колеги на тези автомобили всяка система си има диагностичен извод. Това което описва колегата ми се е случвало да кажем когато през диагностичния извод на ABS се опитвам да чета двигателя
Знам че е така,но чета колата за АБС,свьршвам и клиента вика закачи и мотора ,тьи и тьи съм тука,
Тогава ми направи впечатление че има грешки в нюавес.трия ги за проба,отива покарва малко ,врьща се и пак до дупка.Последния пьт ги попогледнах по обстоино и се оказа че абсолютно всичко де що е по колата е натрупало. А де ?
Бензина е за измиване на дизелови части.
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от svirepia »

И при мен е така с тия грешки ама колата не работи съвсем нормално .Сондата също е сменена и резултат пак няма.
Колата продъжава да си работи с обогатена смес и мирише на бензи от ауспоха.Лабда интегратор показва -24% , това какво означава ?
veli
КОЛЕГА
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 12:42 am
Местоположение: Хасково

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от veli »

Колко волта е мапа на пр.ход?Действително разреждане в колектора,време на впръскване ,време на зареждане на бобините?
Дай информация ,за да можем да те насочим правилно!
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от svirepia »

Утре ще проверя живите данни на автомобила и ще ви дам още по точна информация за колата и тогава ще я мъдрим какво й има .А този ламбда интегратор ?
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от Aspar »

И накрая ще зацепиш ремака както трябва разреждането ще се оправи и колата ще тръгне :D :D :D .
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от VOLUMAX »

Aspar написа:И накрая ще зацепиш ремака както трябва разреждането ще се оправи и колата ще тръгне :D :D :D .

+1 :mrgreen:
КТМ is the BEST fuck the rest !
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от venelek »

svirepia написа:А този ламбда интегратор ?
Компа се опитва да обедни сместа
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: fiat bravo 1.6 16v се дави

Мнение от svirepia »

За този интегратор и мислех така но след като не се обедняваше си мислех че нещо аз съм в грешка ,мерси за инфото колега Venelek .Днес ще му проверя и ангренажа понеже не е сменян при мен а някъде другаде.
Някой да знае къде се продават пети за ангренажа на тия фиати ?
Публикувай отговор