Ауди В4 - няма искра

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Ауди В4 - няма искра

Мнение от Jambo6a »

Значи проблема е следния - при завъртане на ключа се получава искра за около 2 сек. и след това изчезва. Датчика на коляновия вал работи, датчина на разпределитела също, връзките са здрави към компютъра. Меря директно на комутатора и има сигнал само 2 сек. и след това изчезва. Имам съмнение в компютъра, но все пак искам да се попитам за съвет. Мерси предварително.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от ivanovbg »

да не е имобилайзера?И дай кода на мотора.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от Jambo6a »

Бацка, нали ти казах онзи ден. Аудито е В4, 1.6, ADA мотор. Днеска идва някакъв пич и провери имобилаизера и каза, че не от него. Слагах друга бобина с комутатор, кабелите до и от компа са здрави. Добро захранване и маси на компа. Хубав сигнал от датчика за обороти на коляновия вал. Сигнал идва до комутатора за 2 - 3 секунди и спира. Нещо го реже, но не мога да разбера какво е. Смятам, че самия комп го раже, ама....
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от ivanovbg »

Jambo6a написа:Бацка, нали ти казах онзи ден. Аудито е В4, 1.6, ADA мотор. Днеска идва някакъв пич и провери имобилаизера и каза, че не от него. Слагах друга бобина с комутатор, кабелите до и от компа са здрави. Добро захранване и маси на компа. Хубав сигнал от датчика за обороти на коляновия вал. Сигнал идва до комутатора за 2 - 3 секунди и спира. Нещо го реже, но не мога да разбера какво е. Смятам, че самия комп го раже, ама....
Прекарай го на белези и виж делкото дали е на белег. И ако можеш да ми кажеш как е изгаснало.Грешки дава ли. Ако няма с какво да го четеш има и мигащ код.Провери и връзката м/у Ц12 на компа и 9 крак на имото за прекъсване или късо.Като се закачиш на ц12 с осцилоскопа като дадеш на контакт ,трябва да имаш поредица от импулси.Ако имаш функция за адаптация на имобилайзера или вагком я направи на канал 000 на имобилайзера.
Последно промяна от ivanovbg на Сря Фев 03, 2010 7:41 pm, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от Jambo6a »

Просто не е искало да запали. Има грешка температурния датчик, ама сложих нов и няма разлика. Ще видя утре белезите, иначе датчика на делкото работо. :?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от ivanovbg »

Jambo6a написа:Просто не е искало да запали. Има грешка температурния датчик, ама сложих нов и няма разлика. Ще видя утре белезите, иначе датчика на делкото работо. :?
Ако имаш функция за адаптация на имобилайзера или вагком я направи на канал 000 на имобилайзера.По принцип така го гаси имобилайзера,Премери му бобинката около патрона май беше 30тина ома
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от Jambo6a »

Като махна ампулката в ключа изобщо нямам искра и ключа на таблото почва да свети, записва грешка, че не си е разпознала кода. А с имобилаизера имам искра за 2-3 сек.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от ivanovbg »

ако не е на място делкото също е така
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от Jambo6a »

Да ама записва като грешка датчик на хол, а тука няма нищо
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от ivanovbg »

Така е но ако смениш компа трябва обучение на имобилайзера пак.Пробвай да изключваш датчиците да видиш дали ги разпознава-колянов и разпределителен вал.И преди да четеш грешките за да са адекватни трябва да завъртиш на стартер поне 5-6 секунди(извади централния кабел първо и не изгасвай контакта като спреш)
Последно промяна от ivanovbg на Сря Фев 03, 2010 8:47 pm, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от Jambo6a »

Ако ми носят компютър ще го носят с имобилаизера, а датчика за оборотите го гледам на тексата и ми отчита обороти. Утре ще проверя зацепването, че не съм го гледал.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от NASKO12234 »

Колега, тази грешка за датчик на хол я дава винаги когато двигателя е угасен /дадеш на контакт но двигателя не е запален/нека тя да не те бърка. За другите проблеми незнам какво да ти кажа. Аз бих изкарал делкото да го врътна на ръка но в твоя случаи има и датчик на кол. вал и не зман дали ще включи дузите и помпата само от делкото а може би и импулс към бобината.УСПЕХ
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от Jambo6a »

NASKO12234 написа:Колега, тази грешка за датчик на хол я дава винаги когато двигателя е угасен /дадеш на контакт но двигателя не е запален/нека тя да не те бърка. За другите проблеми незнам какво да ти кажа. Аз бих изкарал делкото да го врътна на ръка но в твоя случаи има и датчик на кол. вал и не зман дали ще включи дузите и помпата само от делкото а може би и импулс към бобината.УСПЕХ


Няма грешка за датчика на хол. Колата е с датчик на коляновия вал и записта този на хол само когато не е на мясти или не работи :wink:
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от vankopestera »

Колега най голямата вероятност е наистина изместване на делкото и най бързата проверка е да изключиш датчика на хол и ако проблема е в зацепването колата трябва да запали.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Ауди В4 - няма искра

Мнение от Jambo6a »

Това ще ми е първата работа сутринта :wink: :D
Заключено