Astra Z14XE вентилатор радиатор

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Astra Z14XE вентилатор радиатор

Мнение от waseko »

Автомобила е Opel Astra Z14XE motor,2002 година ,с оплакване че не му включва вентилатора,след като по наблюдение на клиента преди е включвал на по-висока от обичайната температура.На пръв поглед температурен датчик - показания не в граници след като измества температурата при която включва релетата и по настояване на клиента сложих нов.Не включи след 90гр.,закачих кодочетеца-две грешки-релета за охлаждащ вентилатор-1 и 2-ненормална(неизправност)работа.Всички релета в модула за вентилатора са захранени,изправни са,кабели температурен-проводими към комп и маса-остава ми съмнение управление на релетата или съпротивления за управление скоростите на вентилатора(за първа или втора-защото при байпасиране на реле 3 (за най-бързата скорост)вентилатора работи).Утре ще проверя управлението при различни температури,въпроса ми е някой знае ли какви са стойностите на резисторите за 1 и 2 скорости,ако от там излезе проблема,защото не знам ще се намери ли такава резервна част.Ако някой е имал подобен проблем да сподели Поздрави.
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: Astra Z14XE вентилатор радиатор

Мнение от delio »

модула за охлажане намира се в преден ляв калникот страната на бронята в мокрото време много често пие вода
можеш първо да го погледнеш с кодочетеца
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Astra Z14XE вентилатор радиатор

Мнение от mitko »

Преди да се заляга да се оглежда в това време аз мисля ,че е адекватно да се закачи . Тоя модул има дигностика и от там има и изпълнителни органи . Проверката на степените става много лесно с тестера.

regards
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Astra Z14XE вентилатор радиатор

Мнение от BaHka »

Тия Астри имат големи предпазители в една кутийка до акомулатора. По спомен са 8 на брой предпазители. Имах такъв проблем с такава Атстра и се оказа от предпазителите.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Astra Z14XE вентилатор радиатор

Мнение от waseko »

Проблема ,както предполагах се оказа в модула -резистори за скоростите на мотора.Втория от двата последователно свързани резистор беше сдал и така релетата за първа и втора скорост не затваряха верига.Така е можел да работи само на третата скорост,но поради студеното време явно не е включвал вентилатора.Временно,докато клиента си намери този модул с едно мостче подадох управление от релето за първа на това за трета скорост и сега включва на около 90 гр..А относно диагностиката на този модул не ми стана ясно,а може и да съм заблудил някой,колата е след 2003 г.-там има само трите релета за скоростите(по-старите може да имат отделен модул).Не знам с какъв кодочетец може да се направи диагностика само на този модул,с Кармана излезоха само двете грешки(през двигател)-за реле -първа и втора скорост-malfunktion.Може да се заключи темата.Поздрав.
Заключено