BMW E36 318is удря ограничител на 4000 оборота

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
ivlaz
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 23, 2008 11:13 pm

BMW E36 318is удря ограничител на 4000 оборота

Мнение от ivlaz »

Здравейте колеги. Имам BMW 318is с мотор M42B18. Карам го от половин година без проблем. Последните 2 седмици започна да ми удря ограничител на 4000оборота(само на загрял автомобил). При студен автомобил се форсира без проблем до 6500 оборота Закачах колата на диагностика. Беше записало грешки Vehicle Speed Sensor и Knock Sensor 2. Изтрих грешките, но нямаше промяна в работата на мотора. Покарах няколко часа, грешките не се появиха отново. Един майстор набеди ламбда сондата, сменихме я, никакъв резултат. Пробвах с друг дебитормер, пак без ефект. Мерих налягането на горивото, на празен ход ~2,5Bar, на ограничител(4000оборота) ~3,0Bar. На диагностика при ограничител(4000оборота) за Injection Time дава 14ms, което означава, че дюзите са отворени. Температурата на охладителната течност при диагностика я дава 90 градуса, а температурата на въздуха 14~16 градуса. Предварението на запалването при ограничител(4000оборота) е 36 градуса. Смених свещите със други, но пак няма ефект. Отворихме мотора, за да проверим веригата, изглежда перфектно опъната. Някой има ли идея?

П.П. Да допълня, че когато мотора е студен ограничителя е на 6500 оборота. Като позагрее малко пада на 5000, като загрее вече отива на 3500~4000 оборота.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 318is удря ограничител на 4000 оборота

Мнение от rangel1 »

Виж някой колега наблизо явно си инвестирал в скенер обаче нещо неще да ти оправи колата
де...а техниката му :mrgreen: Бреййй даже и скенери си купувате да не се харчите за диагностика и аз ще си купя зъболекарски стол за кво да им плащам де..а зъбарите му :mrgreen:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: BMW E36 318is удря ограничител на 4000 оборота

Мнение от mitko »

Форума е за колеги занимаващи се професйонално ! За хоби се пита във Форум БМВ !

moderator

regards
Заключено