Проблем с Фиат Пунто 1,2 75 коня 98г.

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
vallentinge
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юни 19, 2010 4:52 pm

Проблем с Фиат Пунто 1,2 75 коня 98г.

Мнение от vallentinge »

Имам странен проблем с тоя фиат обиколих доста сервизи и съответно наринах доста парици. Поради тая причина реших да обясня проблема и ако може някой от форума да ме светне що годе за кво става на въпрос. Светва ми алармата за проблем с инжекциона и колата видимо губи мощност. Това светване се получава както при палене така и при много високи обороти и скорост. В началото при минусови температури при светването се включваше и перката на радиатора поради тая причина ми смениха термо датчик. Друго се получава и при много високи обороти и скорост тоест в момент на изпреварване ми се беше случвало нещо подобно което е направо супер в момент на изпреварване да загубиш мощност на автомобила. Носих я на сервиз освен термодатчик ми смениха и дюза и свещи и кабели на свещи и още нам си кво и 100лв за диагностика и ремонт ми взеха и три дни стоя в сервиза и накрая проблема си остана. Така, че ако може някой да помогне или поне да каже кой се е сблъсквал с подобен проблем за да мога да ида при него.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Фиат Пунто 1,2 75 коня 98г.

Мнение от traqnsavov »

А при закачането със четец каква грешка е излязла имаш ли представа, иначе така ще си е "дай пет лева бате да ти гледам, боб да ти хвълря"...

На първо време смени горивният филтър, прегледай после горивното налягане дали е в норма, щом само когато изискваш пълна мощност и когато е студена така го прави, много е възможно да е от горивната система..

Прегледай филтъра бензиновия го исипи в едно празрачно шише да не би да има вода в резервоара, дори и малко вода прави такива проблеми..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с Фиат Пунто 1,2 75 коня 98г.

Мнение от gt40 »

Според това което е писал,търси си майстор. vallentinge , пищи в кой град си.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с Фиат Пунто 1,2 75 коня 98г.

Мнение от mitko »

Отговаря се на колеги !!! Потребители от ранга на собственици се насочват към колеги !!moderator
Заключено