Alfa 156 не пали

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Alfa 156 не пали

Мнение от venelek »

Здравейте.
Алфата е 2.4 жтд мотор 32501.
Клиента каза че след смяна на масло и маслен и въздушен филтър колата е запалила.Минава около 2 км.гаси я и после вече няма палене.
На диагностика грешката е само реле за подгрева.На актуални на стартер налягането в рейла стига 300 бара.Има управление на дюзите, но не пали.
Накрая я запалихме със стартов спрей,но пак трудно.
Колата върви по думите на клиента малко по спъната от преди.
Компресия не е мерена,но си мисля че няма да е зле.
Възможно ли е дюзите нещо да са се скапали?
Някви идеи?

Пропуснах да спомена че след като загря алфичката,впръсканото гориво бе 15мг.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
rabotnika
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:58 pm

Re: Alfa 156 не пали

Мнение от rabotnika »

venelek написа:Здравейте.
Алфата е 2.4 жтд мотор 32501.
Клиента каза че след смяна на масло и маслен и въздушен филтър колата е запалила.Минава около 2 км.гаси я и после вече няма палене.
На диагностика грешката е само реле за подгрева.На актуални на стартер налягането в рейла стига 300 бара.Има управление на дюзите, но не пали.
Накрая я запалихме със стартов спрей,но пак трудно.
Колата върви по думите на клиента малко по спъната от преди.
Компресия не е мерена,но си мисля че няма да е зле.
Възможно ли е дюзите нещо да са се скапали?
Някви идеи?

Пропуснах да спомена че след като загря алфичката,впръсканото гориво бе 15мг.
провери излишното гориво
Последно промяна от rabotnika на Вто Дек 07, 2010 8:20 am, променено общо 1 път.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Alfa 156 не пали

Мнение от venelek »

Откачах общото маркуче от дюзите и връщаше много малко,ама не знам така ли трябва да е.Всъщност какво трябва да е върнатото количество от всяка дюза поотделно,при празен ход да речем за около минута.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Alfa 156 не пали

Мнение от ivanovbg »

http://dox.bg/files/dw?a=f7436fb664 Бързо кратко и нищо друго не ти трябва.Един стрелкови волтметър или осцилоскоп за да следиш налягането,4 спринцовки по 50 кубика с маркучета и накрайници за обратната нафта.
Според мен и горивния е сменян и от там някъде смуче въздух :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Alfa 156 не пали

Мнение от elninio75 »

Темата става интересна поне за нас, които караме 156-ци :), колега може ли да пратиш паролата за файла. Благодаря предварително.
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Alfa 156 не пали

Мнение от venelek »

Автомобила ве4е пали.
Закараха я при колега и той им казал че имало някъв изгорял 70 А предпазител.След смяната се оправила. :o
То на диагностика ми изкара грешката за подгрева,ама аз след като я запалих със стартовия спрей я загрях.После я угасих и след малко като пробвах пак нещеше.Така че не вярвам да е било само от липса на подгряване,а като гледах в аутодата 70А е за свещите.
Отделно са и сменили и ангренажен ремък,но нямаше преди тва грешка разсинхронизирани валове,така че и това го отхвърлям като възможност.
В крайна сметка не разбрах кво е било.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Публикувай отговор