Диагностика Renault и Dacia проблеми

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
IPEICHEV
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 11:49 pm
Местоположение: Пловдив

Диагностика Renault и Dacia проблеми

Мнение от IPEICHEV »

Здравейте!Имам проблем с диагностиката на по новите модели Renault и Dacia и ще съм ви благодарен ако ми окажете съдействие.Първо ми се случи с Дачия 1.5 dci.При опита ми да се свържа с ECU-то влизам за секунда и ме ихвърля.Изписва ми съобщение,че не е захранен компа.Случи се почти същото на Clio 2006 1.4 бензин.Преди влизането в компа ми се появява съобщение да натисна СТАРТ бутон,който се намирал до конт.ключ.Такъв бутон няма.Продължавам си процедурата без да натискам нищо и влизам в компа за окло 3 сек и ме изхвърля.Отново ми показва съобщение да заграня компа с енергия.Все едно е заключено самото ECU.Работя с TEXA Navigator TXT :) Благодаря ви предварително!
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Диагностика Renault и Dacia проблеми

Мнение от stoqn »

Колега и аз имам Текса Навигатор
от няколко години и след последното обновяване на софтуера имам проблем с Рената и някой френски автомобили.Автомобили който съм чел сега не се връзва това го прави на колите по EOBD
.Преди последнат а версия нямах ядове.Сега коли който ми ги дава по EOBD и старите букси ги чета като с кабела дето има пинове C L K връзвам K и L на 7 и 14 кр на EOBD и така ги чета но новите които са само по EOBD не става.НЕ знам дали при теб е същия проблем ?
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Диагностика Renault и Dacia проблеми

Мнение от rangel1 »

лошото е че не мога помогна :oops: Доброто е че помагате на м,ного колеги да избягват инвестиции в маркова техника :idea: Преди доста време колегата роктон ми беше показал верния път но аз не повярвах послушах великите идеи на вече отикали се колеги дето за свое успокоение си правят техниката на велика :idea: Е по голяма грешка не съм правил :oops:
IPEICHEV
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 11:49 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Диагностика Renault и Dacia проблеми

Мнение от IPEICHEV »

И аз като цяло проблемите са ми свързани с Рената.До се га не съм прочел и една Renault 19-ка.Баща ми има 1.7 mi ,аз и едни приятел имаме кабриолети 16V.С нито една от трите немога да се вържа.Иначе TEXA не е лоша до сега много малко пъти се е дънила,а пътите в които добре ме е впечетлявала са много.
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Диагностика Renault и Dacia проблеми

Мнение от Слави Шишков »

Oсвен да направим бартер - аз ти услужвам с Клип, ти ми четеш фиат или волво :P
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Диагностика Renault и Dacia проблеми

Мнение от ipivan »

Аз съм газаджия :lol: .На моя колега сина работи в представителя на Фиат.По неговите думи програмата за диагностика на Фиат се обновява през нета,като при това обновяване колите по-стари от 10г. се трият автоматично от програмата за диагностика. :oops:
При другите марки как е ...нямам информация.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностика Renault и Dacia проблеми

Мнение от mitko »

Тоя пич говори глупости . Това че над 10 години автомобили фирмените сервизи мразят да правят е така , ама че се трият не е верно. Колегие тука с Ексаминера закачат и 18 годишни .

regards
Публикувай отговор