ABS Passat 2,0(2E)

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

ABS Passat 2,0(2E)

Мнение от waseko »

Въпросната кола със светещ АБС,не можах да закача с Карман и Ваг-а,на блинк-код излезе 1222-модулаторен клапан (или другите клапани-хидравлични).Симптоммите-твърд педал на спирачки и светеща лампа.предпазители,реле на връщаща помпа и помпа работят,съпротивленията на клапаните са в норма-замерено на компа.Единствено не виждам управление на помпата-при напомпване на педала-15-20 пъти и контакт не включва,принудително работи.Опитах да замеря веригата на датчика високо налягане на нормално затворения ключ ми даде 0 ома,а релето не се управлява.Някой би ли ме насочил ,ако се е занимавал и модулаторния клапан отделен възел ли е или се сменя целия АБС?Поздрави
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: ABS Passat 2,0(2E)

Мнение от KLESHTITE »

върви целия абс купуваи помпа и серво ислагаи
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: ABS Passat 2,0(2E)

Мнение от dent »

Възможно е самото ECU на ABS да е издало багажа
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ABS Passat 2,0(2E)

Мнение от ivanovbg »

От задната страна има един датчик за налягане с 4 или 6 жици.Обикновено е в него проблема,но поради високата цена и клиента ако не държи на АБС-а послушай Клещите.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ABS Passat 2,0(2E)

Мнение от waseko »

ivanovbg написа:От задната страна има един датчик за налягане с 4 или 6 жици.Обикновено е в него проблема,но поради високата цена и клиента ако не държи на АБС-а послушай Клещите.
И аз съм склонен да набедя него,защото ксвено управлява релето на помпата ,макар че грешката е в основния хидроклапан,ще видим каква е волята на клиента и тогава ще се действа.Поздрави.
Публикувай отговор