Киа карнивал.2.9црди

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Киа карнивал.2.9црди

Мнение от presko79 »

Колеги,днес ми трьснаха от колега,една Киа карнивал с мотор 2,9 црди.
Диагнозата не пали.Всичкото много хубаво ,ама аз за прьв пьт виждам такава кола в нашия скромен град.2005 год. е .с горивна у-ба ДЕЛФИ
Записва грешка в датчика на разпрд. вал Р0340 и в опознаването на ключа.
Акумулатпора е слаб от много вьртене,свалих го да се зареди,но въпроса ми е следния.
Можели да не пали от проблем в този датчик ?Доставна ел. помпа не чувам.
Някои имали схематично разположението на датчика на мотора? Около ЦР помпата ли е или по валовете по горе.
Грешката за ключа не се появи повече ,и го отдавам на слабия акумулатор.
Изобщо някои дали се е занимавал с такъв кош.
Благодаря предварително.
Бензина е за измиване на дизелови части.
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: Киа карнивал.2.9црди

Мнение от bayov »

Помпа в резервуара няма.Палил съм няколко .Проблема на всички са или блокирали или течащи дюзи.Проблема с дюзите идва от стружки от помпата.Дюзите се ремонтират с ремонтен комплект от Косер 285лв за дюза.Почистване на цялата горивна система и на пазара :lol:
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Re: Киа карнивал.2.9црди

Мнение от vanelino11 »

Сигурно е пръхвърлила некой зъб на ремъка тая кочина и затова ти вдига тая грешка P0340
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Киа карнивал.2.9црди

Мнение от rockton »

-Наскоро правихме едно такова 'животно' , бяха го "цепили" в Пловдив и дойде при мен с диагноза няма мошност не върви! в Пловдив бяха правили глава гарнитура и т.н., защото е прескочил ангренаж. Не са успели от първият път да го зацепят правилно та са правили втори опит, е след втория път бяха го нагодили добре ангренажа , но хайванинът нещеше да вдигне повече от 2800 оборота, и до там.
Оказа се че "майсторетата" са разменили дюзите , не си отговаряха по номера, от това както бяха записани в компа по цилиндри! Нестига че ги бяха разменили ами и на две от тях липсваха табелките със номерата им а и всичко бяха в окаяно състояние за ремонт :mrgreen: :mrgreen: . След ремонта на дюзите и извеждане на нови номера, обучение на компира и почистване на цялата горивна система всичко ОК.
Виж В живи данни (Лайв дата), в момент на въртене на стартер , какви обороти мери и какво е налягането в горивната рейка, трябва да е не по малко от 280-300 бара.
Ако имаш възможност прочети само ИММОто и виж дали в него(живи данни) има разрешение за стартиране.
Но най напред провери ангренажа, да не е прехвърлила.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Киа карнивал.2.9црди

Мнение от presko79 »

Днес ,намерих :lol: датчика на разпред.вал и го свалих.5-те волта и масата в буксата кьм контролера са налични.
Но при завьртане на стартера от него не излизат никькви признаци на живот.С осцилоскоп не разполагам ,слагам цифров мултицет в скалата до 20М.ома.На ни едно краче няма нищо а и изобщо няма инпеданс.
Мисля ,че е приключил.
Като намеря нов ще монтирам и ще пробвам да запаля.
Бензина е за измиване на дизелови части.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Киа карнивал.2.9црди

Мнение от presko79 »

Темата е за ключ,смених датчика и издадох колата.Естествено срещу заплащане :lol:
Тенкс на помогналите колеги
Бензина е за измиване на дизелови части.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Киа карнивал.2.9црди

Мнение от rudoni »

един въпрос преди заключването - с какъв софтуер и хардуер ги тествате тези машини ,защото и аз подържам една такава и не ми сее налагало да я тествам?
С нами Бог!

0886 224486
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Киа карнивал.2.9црди

Мнение от rockton »

Специално за KIA,HYUNDAI ,използвам само CarManScan.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор