KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от rockton »

Търся схема за KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD ECU ZEXEL K04R 18 881C. 407913-1308.
Принципна схема на пиноут на моторния "компир" или пълна електросхема...или каквато и да е "сламка" за която да се захвана :mrgreen: В Аутодатата Толерансдатата и Воркшопа няма нищо за този автомобил.
В моя база дани имам всичко за бензиновите но нищо за дизела, колата не е при мен , просто собственика дойде(със листче записана номерацията на ЕЦУ-то).. да пита дали да ми я "дотътри". Една седмица е била при колега(който не познавам).., който си е скосил нервите с нея и не е успял да я запали но е констатирал че "моторния заксел" не получава захранване???
-Не ми се иска да я поема без да имам нищо нагледно или поне опис на пиновете на ЕЦУто.
Помагайте моля кой с каквото може и има като PDF-и примерно....
-Благодаря ви предварително
поздрави и лек успешен ден......
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от Todio »

Дай е-mail ще ти пратя схема. В базата на Carman-а я има.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от presko79 »

Meханично ГНП от мазда 2.0 компрекс и завинаги забравя тая КИЯ за моторно ецу.Нещата стъават буквално за 3 часа.
Просто алтернатива.За съжаление имах няколко случая такива ,къде от колеги,къде директно клиенти и поради причината ,че нашия краи е доста изостанал финансово и изобщо ,реших проблема по тоя начин .
Успех .
Бензина е за измиване на дизелови части.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от rudoni »

presko79,браво ! но в моя край като няма въобще мазда приятелю , а имам 4 такива КИА ?! какво да правя?не дай боже!
С нами Бог!

0886 224486
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от mitko »

Ако няма захранване на ЕЦУ ,проблема е в кутията с бушони в моторния отсег до АБ . Там е главния бушон за ЕЦУ . Имал съм проблеми с него . Ако има захранване и лампата чек на мотора светва е имо .

best regards
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от rudoni »

ще внимавам! благодаря!!!
С нами Бог!

0886 224486
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от ogromnii »

дали няма от онези бутони, каквото и да им беше името, които при удар изключват, и да е изключил?
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от rockton »

Todio написа:Дай е-mail ще ти пратя схема. В базата на Carman-а я има.
Пратих ти мейла на лични.
Благодаря предварително.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от rockton »

mitko написа:Ако няма захранване на ЕЦУ ,проблема е в кутията с бушони в моторния отсег до АБ . Там е главния бушон за ЕЦУ . Имал съм проблеми с него . Ако има захранване и лампата чек на мотора светва е имо .

best regards
-Благодаря за насоката , вчера се разбрахме с клиента - да ми достави колата в понеделник...и ще я боря , ще пиша за резултати!
presko79 написа:Meханично ГНП от мазда 2.0 компрекс и завинаги забравя тая КИЯ за моторно ецу.Нещата стъават буквално за 3 часа.
Просто алтернатива.За съжаление имах няколко случая такива ,къде от колеги,къде директно клиенти и поради причината ,че нашия краи е доста изостанал финансово и изобщо ,реших проблема по тоя начин .
Успех .
Благодаря за предложението, клиента е наясно -обяснили са му някъде за редукцията с механична маздова помпа, но той държи да се възстанови системата, а и аз съм на мнение че трябва да стане в оригиналният си вид!
ogromnii написа:дали няма от онези бутони, каквото и да им беше името, които при удар изключват, и да е изключил?
-Благодаря, като ми я "дотътрят" ще проверя за шок сензор, но мисля че тези бънгии нямаха подобен изключвател.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от nik7dob »

Какво стана с Киа-та колега,rockton?
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: KIA SPORTAGE 1998 2.0 TD Схема

Мнение от rockton »

Колеги , извинявам се за това че съм забравил да завърша темата! Но , клиента така и не докара колата.
-От една страна по добре за мен, че си спестих нервите , от друга страна ме човърка предизвикателството че нямах възможноста да се сборя с това "дръвце" :mrgreen:
-Съжалявам че не мога да дам инфо, но такава друга не ми е попадала до сега.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор