"Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

"Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от nik7dob »

Колеги,колата постоянно записва грешка P0340 за датчика на разпределителния вал.Сменен е с нов и отново грешка.Тук особеното е че датчика е индукционен,но се захранва с генерирано синусоидално напрежение от 666 Hz от еку-то на двигателя,и впоследствие разбира се движението на вала се отчита като честотна модулация на този сигнал (странна работа :roll: ).Проверих инсталацията - ок е.За съжаление нямам под ръка осцилоскоп,знам че е голям пропуск за момента... питането ми е дали това ЕКУ (Simtec 56.5) по принцип дава фира като на по старите опели или е надеждно.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от bobolin4o »

nik7dob написа:Колеги,колата постоянно записва грешка P0340 за датчика на разпределителния вал.Сменен е с нов и отново грешка.Тук особеното е че датчика е индукционен,но се захранва с генерирано синусоидално напрежение от 666 Hz от еку-то на двигателя,и впоследствие разбира се движението на вала се отчита като честотна модулация на този сигнал (странна работа :roll: ).Проверих инсталацията - ок е.За съжаление нямам под ръка осцилоскоп,знам че е голям пропуск за момента... питането ми е дали това ЕКУ (Simtec 56.5) по принцип дава фира като на по старите опели или е надеждно.
Имал съм 1 случай с дефектирало ЕБУ. Вътре има един чип на Филипс, обслужващ двата датчика, беше заминал...
Само с осцилоскоп можеш да разбереш какво се случва.
Датчикът оригинален ли е?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от svirepia »

Когато запалиш и пробваш да я изтриеш трие ли се ? Ако се трие и след ново стартиране на двигателя отново пак я набива масата на датчика я вържи направо към акумулатора и пак пробвай. Според мен имаш проблем с масите.
Имал съм точно този проблем.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от BaHka »

Тия опели са много капризни от към датчици. Задължително трябва да е Оригинален (сименс), иначе не ги приема.
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от dyaneff »

Имал съм случай с изгорял компютър, но без осцилоскоп е трудно. Предполагам си проверил зацепването на ангренажа.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от venelek »

И аз мисля че е калпав датчик.Ако не е сименс от 5 я един стане я не.
Успех
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от ogromnii »

и аз купувах нов който не работеше, след това от морга и заспа :) обикновенно прекъсват връзките вътрешно, пробвай да палиш с букса притисната насам-натам, ако изгасне чека значи си е от датчика
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от stoqn »

То в Аутодата има стойности по съпротивление между всички крачета по памет някакви малки омове.От опит знам само оригинален на Сименс нищо друго.С неоригинален съм имал случай не работи добре свети чека или светва угася и там не правя компропмиси или ко тръгне след няколко месеца пак за смяна .То оригиналните се бъгясват пък ко остава за китайчетата.То не че Сименс е нещо велико.То на тая инжекция кото посегнеш на Сиеменс всичко скъпо и боклук дебитомери ,ламбда 260 лева с друго не става стъпкови господата от опел.....
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от ivanovbg »

Освен неправилно зацепен ремък, датчик , инсталация и еку съм имал случаи с разбит водач за закрепването. Бутнеш наляво или надясно датчика и веднага цъфва грешката.

Колкото до осцилоскоп, можеш да ползваш и входа за микрофон в случая. Все ще чуеш сигнала ако я нямаш програмката :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от nik7dob »

Благодаря колеги,научих нещо ново,че явно играта с такъв опел не е малка.Като остави клиента колата ще я боря.Всички имате по бира от мен.
Chicho78
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 1:48 pm

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от Chicho78 »

Колега често се случва да им се разпадат кабелите и по точно изолацията на дачиците колянов и разпределителен вал това също спомога да скапят блока за управление.
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от niki »

Ако не е оригинален Сименс датчик, напълно възможно е да е калпав новия , който си сложил. Аз съм го брал също с китайски "аналог" - играх си с осцилоскопа, даваше новия съвсем различен сигнал, сякаш има много по-малко навивки или неправилно намотани. Съответно и с новия записваше същата грешка. С оригинален датчик сименс 2ра у-ба заспа машината. Нов сименс беше 300+ лв в Опел, на клиента не му се даваха за тая кошара.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от nik7dob »

Според описанието на сигнала в аутодата,заключвам че това са две идентични бобинки,които се "захранват" с честотен сигнал и съответно го модулират.За първи път виждам такъв изрод,и колега как може да са различно намотани,както се изказа,по-горе.... ?По-голям брой,по-малък брой намотки - все се индуктира Е.Д.Н.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от ogromnii »

какво толкова се чудиш, брат китаец е способен на чудеса :mrgreen: , за пример, понеже нямам проблем да връщам неработещи неща тъпо и упорито всеки път като ми трябва дебитомер първо пробвам от евро07, досега съм уцелил 3 работещи :mrgreen: :lol: :shock: от около 20, доста са свестни а?
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: "Camshaft position sensor" Опел вектра X18XE

Мнение от nik7dob »

За дебитомерите от евро07 досега аз не съм уцелил,след 3-4 тия път се отказах въобще да взимам,защото само си губя времето в биене на път и време.Или морга или нов оригинален,това са двете опции за дебитомер.
Публикувай отговор