фиеста автоматик

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

фиеста автоматик

Мнение от ogromnii »

имам клиент с фиеста автоматик- 97г. безстепенна кутия(вариатор)
проблема е че дори и на съвсем ниски обороти на двигателя "влачи" прекалено, трябва да се удържа на спирачки, харчи доста и... не е зле да я оправя
четох из разни английски форуми че проблема е от корпуса на клапаните, който трябва да се смени със подобрен, струва да речем 70 лири, не е драма
въпроса е дали някой е правил тази манипулация, става ли през картера или се разглобява кутията, за да се ориентирам колко горе долу ще му струва патакламата, и ще я правим ли или ще си кара така?
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: фиеста автоматик

Мнение от milennyc »

Аз имам такава фиеста(колело то ми). Като си я взех и тя така влзчеше.... но от "пъпката на дрисел клапата" намалих тихите обороти и направих на ново адаптация на клапата и сега не влачи..... Колицата не гори малко, при мен под 10-12 градско не пада. Т,е като X5 На дълго е ОК. Ще следя темата с интерес да видим какво има по тази фиеста.... А как е вариятора? Рита ли?
Автодиагностика DIS , Отключване на Борд комютър, активиране на дневни светлини, . Продажба и адаптиране/пре програмиране на Дебитомери. Ремонт на ел. блока на ГНП(VP30, VP37 и VP44, ТДС, VE помпи) и реглаж и зацепване на помпи. Темпомат.0887771559
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 722
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: фиеста автоматик

Мнение от ogromnii »

ако питаш за ритане при включване на скорост отговора е ухаааа :) иначе тръгне ли си върви мазно
ти ми даваш идея, май на тия фиести можеше да се намаляват и "софтуерно" оборотите, трябва да погледна
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: фиеста автоматик

Мнение от milennyc »

ogromnii написа:ако питаш за ритане при включване на скорост отговора е ухаааа :) иначе тръгне ли си върви мазно
ти ми даваш идея, май на тия фиести можеше да се намаляват и "софтуерно" оборотите, трябва да погледна
Аз ги намалих хардуерно за 2 мин. :), моята не рита много но както и ти каза тръгне ли няма проблем с превключването на скоростите. Сменяй маслото на скоростната кутия само с ОРИГИНАЛНО от Форд. Филтъра и гарнитурата кви намериш.... Преди това прочисти скоростната кутия с добавка, караш с нея 10 мин. и после сменяш. Може и добавка за каране да сложиш.... ритането ще намалее осезателно. На мен това ми костваше 500лв. :). Ще чакам да видим ти какво ще измислиш ....
Автодиагностика DIS , Отключване на Борд комютър, активиране на дневни светлини, . Продажба и адаптиране/пре програмиране на Дебитомери. Ремонт на ел. блока на ГНП(VP30, VP37 и VP44, ТДС, VE помпи) и реглаж и зацепване на помпи. Темпомат.0887771559
Публикувай отговор