ECU на Хюндай купе 2.0

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Заключено
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

ECU на Хюндай купе 2.0

Мнение от karamilev »

Имам един комп Сименс с изгорели драйвери за бобината,не мога да ги намея и заменя и намерих направо друг комп със същия номер.Какви са вариянтите направо имо оф или съм чувал че се прехвърлят само чиповете за имобилайзера от стария на новия но незнам дали става на всички компове.Имам и трети но най-труден вариант според мен да намеря комплект с имо и ключ.Не се занимавам с имобилайзери и за това питам за помощ,компа е Сименс K103955165E Ако е нужно ще го снимам вътре,той е залят много добре с силикон но се вдига лесно.

Ето и снимките: http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2346 ... lfMqDX.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2065 ... PIkHTZ.JPG
Последно промяна от karamilev на Сря Яну 30, 2013 5:52 pm, променено общо 1 път.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ECU на Хюндай купе 2.0

Мнение от bobolin4o »

karamilev написа:Имам един комп Сименс с изгорели драйвери за бобината,не мога да ги намея и заменя и намерих направо друг комп със същия номер.Какви са вариянтите направо имо оф или съм чувал че се прехвърлят само чиповете за имобилайзера от стария на новия но незнам дали става на всички компове.Имам и трети но най-труден вариант според мен да намеря комплект с имо и ключ.Не се занимавам с имобилайзери и за това питам за помощ,компа е Сименс K103955165E Ако е нужно ще го снимам вътре,той е залят много добре с силикон но се вдига лесно.
А можеш да смениш и само драйверите, нали вече имаш донор.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: ECU на Хюндай купе 2.0

Мнение от karamilev »

Мисля че няма да стане добра спойка,виждам платката само от страната на елементите и не съм сигурен че ще стане стабилно.Ако се пробвам да вдигна платката ще се начупи,иначе това ми беше първата идея
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ECU на Хюндай купе 2.0

Мнение от oem »

Правил съм тунинг на такова. Сменяй чипа на имото и няма проблем. Не помня дали беше отделен еепром или в големия епром обаче. Трябва да разчовъркаш малко да кажеш къде какво има.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: ECU на Хюндай купе 2.0

Мнение от karamilev »

oem написа:Правил съм тунинг на такова. Сменяй чипа на имото и няма проблем. Не помня дали беше отделен еепром или в големия епром обаче. Трябва да разчовъркаш малко да кажеш къде какво има.

Е това мнение чаках две седмици,но за съжаление вече е късно,вчера монтирах новия комп с имото и ключа.Клиента си ги донесе,но са му резнали главата за този комплект,аз исках да му спестя някой лев но.........няма значение колата вече е в движение.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Заключено