Катализатор и втора сонда

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Катализатор и втора сонда

Мнение от karamilev »

Става дума за едно А6 1.8т AWT 2003г. Преди време скъса турбината и навря всичко в катализатора,разбира се разкарах катализатора и разбира се започнаха проблемите,5 километра и светва чека.Казаха ми за един ауспухчия който слагал някаква решетка върху сондата от някакъв химичен елемент който лъжел само сондата че всичко е наред (знаех името на хим.елемент но сега не се сещам)С тази интервенция колата мина около 100 километра и пак светва чека,явно не е решение.Сега се заех да му намеря катализатор за да възстанова всичко но се оказа ялова работа,поне пет човека ми казаха че ми пращат перфектни катализатори ама си останах само с куриерските такси,счупени отлепени и разтопени всякакви намирам.Та така въпроса ми е някой има ли идея как да го излекувам това ауди,има ли вариянт да се препрограмира да не си търси катализатора или да му се сложи някакъв емулатор на сондата,макар че май и това не е просто защото трябвало да се синхронозира с амплитудата на първата която е широколентова и по не потвърдена информация разбрах че екуто при ненатоварени режими си пуска произволни инжекторни впръсквания за да определи работоспособноста на сондите и катализатора :shock: Ако някой е лекувал такова животно нека сподели,пък ако някой се сеща за читав катализатор мисля че ще ми е най-добрия вариянт
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от ivanovbg »

Прати ми оригиналния файл.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от oem »

Има вариант. Може да се изключи сондата софтуерно.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от karamilev »

Утре ще изчета файла и ще се възползвам от предложението на колегата Иванов.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от karamilev »

След софтуерната намеса на колегата Иванов колата напълно забрави какво е това катализатор и диагностична сонда :lol: Заместих катализатора с резонатор и всичко вече е наред.Благодаря,мисля че темата е изчерпана.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от ogromnii »

karamilev написа:Заместих катализатора с резонатор и всичко вече е наред.Благодаря,мисля че темата е изчерпана.
като изключим миризмата на ЗИЛ всичко друго е наред...
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от bobolin4o »

ogromnii написа:
karamilev написа:Заместих катализатора с резонатор и всичко вече е наред.Благодаря,мисля че темата е изчерпана.
като изключим миризмата на ЗИЛ всичко друго е наред...
Това е неизбежно.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от ogromnii »

продават се нови катализатори, като протекат спирачни цилиндърчета става и с причукване на тръбичката, съчма и стотинка, ама ремонта е по качествен със смяна на повредената част :D
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от bobolin4o »

ogromnii написа:продават се нови катализатори, като протекат спирачни цилиндърчета става и с причукване на тръбичката, съчма и стотинка, ама ремонта е по качествен със смяна на повредената част :D
Е хубаво де, как да му обясниш на клиента, че трябва да плати "О" лева за катализатор, при положение, че той (катализаторът) влияе само и единствено отрицателно на работата на двигателя?
"Заради една лампа? Никога, извади я!" е отговорът който се получава обикновено...
Е, има и коли с характер... не работят добре без катализаторчето... хората са склонни да платят за вариант лъгане, мазане и т.н. До ден днешен не ми е влизал клиент, който да е пожелал да си подмени преебания катализатор...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от karamilev »

Явно колегата има голям опит в убеждаването на клиенти да си подменят катализаторите,сподели как го правиш?Аз също до сега не съм успявал да убедя никой да даде около 1000лева за нещо от което той няма нужда.Все си мисля че ако ти се наложи на личната кола да подмениш катализатора с нов ще исмислиш някаква алтернатива ама няма да платиш горе споменатата сума,поправи ме ако греша.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от ogromnii »

е аз до момента съм се сблъсквал с 2 такива случая, т.е. коли с прецакан катализатор, единият искаше да го маха и го пратих да си намери майстори да му го махнат, на втория му сложих нов за около 250 лв с труда.
ако на личната ми кола се прецака катализатора ще си потърся втора ръка, в краен случай ще сложа нов. не мога да разбера как определяте нещо като нужно или ненужно, ако беше ненужно нямаше да го монтират в завода :!: защо например катализатора да е ненужен а задните спирачки нужни???
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от bobolin4o »

Мразя да навлизам в безсмислени спорове, колега, ама все пак ще се обадя...
Какво те кара да мислиш, че като си сложил нов катализатор за 250 лева това означава, че колата е все едно чисто нова. Че то тоя катализатор няма нищо общо с истината, за която ти дават 250 лева, че да го махнеш от колата (говоря за изкупуване на прее**н катализатор)
Те така... дали ще сложиш тая шитня, дето струва 250 лева или ще изхвърлиш катализатора въобще, за екологията няма разлика, а за клиента има...
Наздраве!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от ogromnii »

тая .... за 250 лв. дава ниво на СО на празен ход 0.15 при 2 без него, колко работи няма да коментирам. говоря за катализатор за бензинов двигател евро2.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от bobolin4o »

Добре, вече ме убеди, че ш*****а понижава емисиите на CO в атмосферата. Ся остава да убедя клиентите си с коли "Евро 2" да си подменят изтърбушените катализатори с нови! :mrgreen:
Пак наздраве, поздрави от морето!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Катализатор и втора сонда

Мнение от ipivan »

И аз да се намеся.
Може ли някой да ми обясни следното:OBD-то е измислено от Американците за екология уж.Защо тогава Американците карат масово коли с голяма кубатура и малка за тази кубатура мощтност с автоматична скоростна кутия?Всичко е с цел да се вземат парите на крайния клиент май? :roll:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор