Гранд Чироки 2.7црд ЕГР

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Гранд Чироки 2.7црд ЕГР

Мнение от karamilev »

Чирокито имаше проблеми с горивната система трудно палене,нестабилна работа на празен ход.След проверка и ремонт на две дюзи,които имаха голямо излишно гориво нещата до някъде си дойдоха на мястото.В момента джипа пали и върви идеално с едно малко изключение,че когато превключиш на D или R и оборотите паднат под товара на скоростната кутия двигателя започва да мени много оборотите ориентировъчно от 500 да 900 и така докато не подадеш малко гас или не минеш на неутрална,същия ефект го има когато при ниска скорост подаваш минимална гас и се започва едно страшно лашкане.След много експерименти установих че проблема е в егр-а,при откачен вакум няма и помен от проблема.Извадих мембраната с буталото и почистих макар че нямаше никакъв нагар,с вакум помпа го раздвижих но нямаше никакво запиране,след това намерих друг ел клапан за командването на тази клапа и резултата беше нулев.Тук вече ми е въпроса имали някой на идея какво може да се случва? Пробвах и с друг дебитомер но същата работа.Аз лично мисля,че вариянта е да го премахна софтуерно и тука вече ми трябва някой да удари едно рамо,имам оригиналния файл,ако някой има възможност да го преправи. http://dox.bg/files/dw?a=670289f0c1 от тук може да се изтегли.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Гранд Чироки 2.7црд ЕГР

Мнение от Todio »

Преди да предприемеш премахване, закачи един вакууммер на пътя на AGR-a и виж какво се случва с вакума.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Гранд Чироки 2.7црд ЕГР

Мнение от rudoni »

И друго,мери ли сигнала с осци към ел.магн. клапан който управлява ЕГР ? Има ли няма ли сигнал?Сменял си с друг клапан и няма ефект ,значииииии..............? Опитай отново по жицата от клапан км ЕБу! :idea:
С нами Бог!

0886 224486
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Гранд Чироки 2.7црд ЕГР

Мнение от karamilev »

КТС-а показва проценти на клапана,манометър ми показва вакума,осцилоскопа ми показва шима и в крайна сметка всичко е наред докато не я вкарам в режима който съм описал и се започва едно клатене на оборотите,процентите на диагностиката се менят приблизително в диапазона 10-95,вакума от 0,15-0,80 и управлението по шим ги следва. И трите са в пълен синхрон.Според мен екуто си решава да е така и незнам защо?И все пак смятам че софтуерно премахване ще е най-добре.Ако в първия пост не съм се изразил правилно......ще си платя за услугата,не искам безплатно! Има поне няколко колеги във форума които могат да го направят,не ми се рискува да ползвам софтуерите за премахване на егр да не се омаже нещо.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Гранд Чироки 2.7црд ЕГР

Мнение от rudoni »

До тук добре ,но селектора или автомата как са? Не си писал!? То работата на този ЕГР за всяка марка си е " запазена марка". Поразкопай в това направление. Трудно е ,но не е невъзможно. И аз знам лесния начин-прати ЕБУ на приятел(колега).Щом при промяна на режима се променя и работата на мотора ,значи е някъде там заровено кучето.
С нами Бог!

0886 224486
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Гранд Чироки 2.7црд ЕГР

Мнение от karamilev »

Проблема си беше в софтуера,явно нещо се е збъгясал.За собствено задоволство първо сложихме оригинален софт и с много кратки тестове установих че проблема го няма,но бях претиснат от времето и не можах да я тествам като хората.В крайна сметка изолирахме егр-а за да съм спокоен че нещо няма да се омаже след няколко дена.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Публикувай отговор