Фиат 2.0 16в. турбо - странен проблем.

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Фиат 2.0 16в. турбо - странен проблем.

Мнение от Ilko »

Здравейте колеги.
От заглавието се разбира какъв е двг., сега да ви опиша и проблема...
Студен двигател - пали и работи нормално. Влиза в буст, нормални показания на ламбдата, ъгъл на запалване и т.н. всички параметри, които мога да видя.
Топъл двигател (над 75гр.) - включва ограничител на 4300 об./мин. приблизително.
Интересното е, че не винаги като загрее го прави, но ако го загася топъл и после го запаля веднага се проявява дефекта.
Има и някои подробности... има запаметени няколко грешки, които не мога да изтрия по никакъв начин. ЕКУ-то е IAW 4WF. Пробвал съм с КТС и Адиа (въщност метода за чистене на грешките е един и същ и с двата уреда). Грешките са - ламбда сонда, датчик обороти, фазов датчик(2 пъти с различен номер на грешката), ТПС, датчик за температура на входящия въздух. Предполагам са натрупани с течение на времето при опити за ремонти, щото в момента се движат в норми показанията им.
Мисля, че е ясно, но все пак да кажа, че е пробвано с друг МАП,друг фазов датчик, мерено е налягане на гориво, дюзите са наред...
Ще съм благодарен на някакви свежи идеи.
Последно промяна от Ilko на Чет Юни 10, 2010 9:50 pm, променено общо 1 път.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Фиат 2.0 16в. турбо - странен проблем.

Мнение от presko79 »

Грешките са много.На такава кола но с малкия мотор ,без турбо,имаше хлабава маса на компютьра и постоянно правеше подобни магарии.Не казвам че е това но опитвам да помогна .Успех с тая кочина :lol:
Бензина е за измиване на дизелови части.
Sachko
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 1:20 pm
Местоположение: в гаража

Re: Фиат 2.0 16в. турбо - странен проблем.

Мнение от Sachko »

Виж му свещите дали е с такива каквито му дават и ако имаш под ръка пробваи с едно число по студени !
колко му е бууста когато бие прекъсвач?
АФР (смес) под товар с wide band sonda мерено ли е ?
VW Golf MK2 1.8 16V Turbo
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Фиат 2.0 16в. турбо - странен проблем.

Мнение от Ilko »

Сигурен съм, че не е проблема в масите. Имал съм случаи на слаба маса при Магнет Марели, но симптомите са други. Тук доста методично се повтаря проблема. Все едно се премества прекъсвача на 4300 об. Изглежда, че влиза в авариен режим(ако има такъв при това ЕКУ), но не записва нови грешки. Забравих да кажа, че и динамото зарежда нормално.
Sachko - 0,3 -0,4 е буста в този момент. АФР ми се струва, че няма кой знае с какво да ми помогне в случая. Свещите не съм ги гледал, но няма детонации и мотора не "тъпче".
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Фиат 2.0 16в. турбо - странен проблем.

Мнение от Ilko »

Проблема е решен.
Малко самоиронизирайки се да кажа - като ви каже клиента "тия датчици са свалени от работеща кола" - не му вярвайте.
Оказа се фазов датчик. Лоша шега ми изигра това, че не могат да се трият грешките (този проблем си остана) и не се разбира какво записва в момента.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Фиат 2.0 16в. турбо - странен проблем.

Мнение от traqnsavov »

Първо правило, никога не вярвай на клиента, нито на моргаджии нито на други майстори нищо че може да разбират повече от теб.. :lol: :lol:

Винаги, винаги си проверявай това в което се съмняваш без да се осланяш на думи или на това дали е ново или взето от "работеща" кола...

А как една кола е работеща при условие че като виси накачулена и разколачена върху още 4-5 такива автомобила, това е въпрос за друг разговор...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор