.

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Публикувай отговор
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: .

Мнение от Rossinda »

ivanovbg написа:Та колежке погледни ми първия пост. Още тогава ти дадох правилната насока. Всеки технически грамотен знае че налягане и вакум се мери с манометър. И ако бяхте премерили щяхте веднага да разберете къде е проблема.
Колега, както Вие сам казахте с Вица, Чукча, не читател, той писател...
той все още преди да посегне към техниката, прилага правилото"Око да види, ръка да пипне", както вече казах, зорът беше да стане колата снощи, затова и се обърнах към вас тук, за да видим кой ще потвърди предположенията .... достатъчно беше че трима от вас изказаха мнения съвпадащи с неговото, но съгласете се, че когато ви дойде кола, която видимо някой е ровил преди това , а както се оказа и съкратил части и "Подобрил", ако залагате само на техниката и диагностиката с уреди, нали се сещате, че никой уред няма да ви изпише - виж тоз преди теб как е съкратил и премахнал половината тръбички.... :lol: :lol: :lol: :lol:.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: .

Мнение от Rossinda »

:lol: Моето лично заключение , което изказах днес пред Тошко, като Негова Женичка :lol: , е че най-вероятно и заради това предният собственик я продаваше, гледал е да се оттърве, щото днес като дойде другата кола , на която се качи за проба собственикът за проблемната кола, той установи, че неговата изобщо откак я е купил е нямала мощността на тази другата, а нали се сещате, че като дойде кола за ремонт, каквото каже този който я кара, в началото е това, той идея е нямал че колата има още мощност, а как да знаем ние това.....когато се спъна на макс тогава ......
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: .

Мнение от bobolin4o »

Ех, какви хора има!
Седнал на кола, само не разбрах 90 или 110 коня, не може да вдигне повече от 80 км/час и то със зор! Ама тя жена му казва - ма виж каква е убава, червена(примерно), че и тапицерията ми ходи на тоалета, и айде в чувала!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: .

Мнение от Rossinda »

:lol: :lol: Иначе казано, като след Трабант си Купите Москвич, много ясно, че той много ще бяга, но че на съседа Москвича бяга повече от вашия , може и да не се сетите..... :lol: :lol: :lol: :lol:
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: .

Мнение от ivanovbg »

Rossinda написа:..ако залагате само на техниката и диагностиката с уреди...
Винаги залагам на тях и не ме е еня какво си говори клиента когато техниката казва друго.

И както пише на повечето лампи за ренгенови снимки - "Всички гледат , но вижда само този който знае!"
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: .

Мнение от Rossinda »

bobolin4o написа:Ех, какви хора има!
Седнал на кола, само не разбрах 90 или 110 коня, не може да вдигне повече от 80 км/час и то със зор! Ама тя жена му казва - ма виж каква е убава, червена(примерно), че и тапицерията ми ходи на тоалета, и айде в чувала!
:lol: Сребрист Металик, ако трябва да бъда точна.....
Мечтата н :lol: а всяка Жена..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Мииии, само 110 коня е......
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: .

Мнение от Rossinda »

А сега ще ви пожелая, приятно доизкарване на Вечерта!
Наистина нямам лоши чувства, въпреки всичко, аз съм от тези, дето все още вярват и търсят доброто у хората, виждат , че то почти е умряло и въпреки всичко се надяват да го съживят! ....
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: .

Мнение от donkole1 »

Някой от колегите тук беше писал ,че 90 процента от проблема идва от предният ремонт :)
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: .

Мнение от Ilko »

Rossinda написа:А сега ще ви пожелая, приятно доизкарване на Вечерта!
Наистина нямам лоши чувства, въпреки всичко, аз съм от тези, дето все още вярват и търсят доброто у хората, виждат , че то почти е умряло и въпреки всичко се надяват да го съживят! ....
Доколкото разбрах м/у лиричните отклонения колата е загубила мощност преди известно време и след замяна на МАП сензора се е опавила... нали така?
След това е протекла помпата и след смяна на уплътнения отново е изгубила мощност.
...10-12мг. гориво на празен ход няма да го коментирам...
И изведнъж се оказва, че има разменени/съкратени вакумни маркучи...
Е тази кола явно води СОБСТВЕН живот за който не знае собственика и майстора дето я подържа (откакто е при този собственик).
Извинявай Rossinda ,ама щеше да е смешно ако не беше трагично.
Във всеки колега (дето има представа от диагностика и ремонт на този двигател) твоето обяснение на проблема и решението му естествено предизвиква смях и и други чувства от които ти явно се обиждаш.
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: .

Мнение от Cho4o »

тука стана бг.мама форум :lol:
Прочети си пак първите 5 поста,които изтри и се замисли защо темата се разви така ?
Евала на Тошко за ентусиазма ,евала ти и на теб че търсиш как да му помогнеш ! Можеш да оставиш координати на л.с. и другия път с радост бих помогнал с каквото мога .
Autotronics Service
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: .

Мнение от Rossinda »

Ilko написа:
Rossinda написа:А сега ще ви пожелая, приятно доизкарване на Вечерта!
Наистина нямам лоши чувства, въпреки всичко, аз съм от тези, дето все още вярват и търсят доброто у хората, виждат , че то почти е умряло и въпреки всичко се надяват да го съживят! ....
Доколкото разбрах м/у лиричните отклонения колата е загубила мощност преди известно време и след замяна на МАП сензора се е опавила... нали така?
След това е протекла помпата и след смяна на уплътнения отново е изгубила мощност.
...10-12мг. гориво на празен ход няма да го коментирам...
И изведнъж се оказва, че има разменени/съкратени вакумни маркучи...
Е тази кола явно води СОБСТВЕН живот за който не знае собственика и майстора дето я подържа (откакто е при този собственик).
Извинявай Rossinda ,ама щеше да е смешно ако не беше трагично.
Във всеки колега (дето има представа от диагностика и ремонт на този двигател) твоето обяснение на проблема и решението му естествено предизвиква смях и и други чувства от които ти явно се обиждаш.
Вече сеем на корена му ряпа, но щом питате ще отговоря на кратко,
както вече писах собственика купи колата скоро, освен първоначалното и задължително обслужване при смяна на собствеността, друго не е правено, след това загуби мощност, след това автодиагностика, показа датчик(ще ме извините, че обяснявам повечето на мой език, отколкото на ваш, но как,то вече написах, толкоз баба зная....), помпата течеше, трябваше някакъв тристен , за развиване, беше поръчан , но .... замаяха поръчката, онзи ден поръчахме другаде и дойде за един ден от Бош, тогава дойде колата за смяна уплътненията , преди след смяна на датчика мощността се възстанови, след смяна на уплътненията обаче, се спъна, и грешката за която питах вече имаше допълнение, на теста първият път преди смяната на датчика го нямаше, когато се реших да се обърна за помощ тук , многократно бяха направени доста проверки, както вече писах, клиентът искаше да си вземе колата снощи, а времето накъся...и тнт... и тнт... Мога само да се извиня, че наистина ми е много трудно да помня всичките ваши монтьорски термини и да се опитвам да ги предавам дословно и с това си навлякох подигравките ви, но както вече един от колегите ви написа - си платих цената.., в случая, целта оправда средствата, така че както вече казах не се сърдя, не се и обиждам, ако начинът по който се изразявам ви обижда и не е приемлив за вас, ще се съобразя и няма да напиша и ред повече тук, даже и да ми се наложи някога, така или иначе ще пиша само аз, била съм машинописка за кратко преди сто лета..... :lol: пиша като картечница и не виждам що Тошко трябва да чука като кълвач по клавиатурата, докато аз пиша без да гледам изобщо....А ако решите, все пак че можете да преглътнете всички недостатъци и да водите Нормален Човешки диалог с мен, на ваше разположение съм , с огромно чувство за хумор съм, но понеже форумът е строго мъжки, както виждам и емотикончетата са ви строго ограничени, имаше места, когато се шегувах , но нямаше емотики, които съм свикнала да ползвам в другия форум в моя бранш, затова и повечето не разбраха кое е шега и.... стана тя, каквато стана, но както казах вече : Няма безплатен обяд и смятам , че моят си го платих и.... че не ми се сее на коренът му ряпа повече.... :lol:
Последно промяна от Rossinda на Пон Яну 14, 2013 11:22 pm, променено общо 1 път.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: .

Мнение от Rossinda »

Cho4o написа:тука стана бг.мама форум :lol:
Прочети си пак първите 5 поста,които изтри и се замисли защо темата се разви така ?
Евала на Тошко за ентусиазма ,евала ти и на теб че търсиш как да му помогнеш ! Можеш да оставиш координати на л.с. и другия път с радост бих помогнал с каквото мога .
Благодаря Cho4o
както вече написах , понякога е достатъчна една думичка само, за да е от помощ и полза, стига да има Добър Човек да ти я подаде....
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: .

Мнение от karamilev »

Може и да не съм прав ама аз така ги виждам нещата,колата е имала проблем сменили сте мапа и нещата са се пооправили,след това след отварянето на помпата не сте наместили горивото и колата нормално да се е спънала ужасно,няма как с тези съкратени мъркучи колата да е вървяла като е дошла и вие да не сте пипали там нищо и да спре да върви?Не ми се връзват нещата.След отстраняването на проблема с турбото наместете му горивото да се върти около 3.5мг и ще видите наистина разликата в колата.С тези 10-11мг трябва да е пълен мъртвец тази кола.Интересно ми е да опишеш по обстойно проблема с съкратените мъркучи,че наистина не ми стана ясно как са съкращават?
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: .

Мнение от rudoni »

То ,наистина стана като седянка ,но и така не разбрах кой датчик е сменен и се е оправила колата и после се е бъгнала?! МАФ -ли ?МАР ли? щото МАР е в ЕБУ и знаете как се сменя!
Пък и Тошко може и да не знае как се регулира помпата ,може и да не знае параметрите и ?!За това писах - подготви се преди да скочиш !Четете ,учете споделете наученото за да убедите този от който търсиш помощ ,че всичко си направил правилно но проблемът ти остава.
Подковачът подковавал конете на краля 30г. ,но не станал ездач,кочиаш и крал.Останал подковач!
С нами Бог!

0886 224486
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: .

Мнение от Rossinda »

Привет отново! Много мислих нощес и понеже имам претенциите да съм Честен Човек(жена, щото нали знаете, че Жената не е като Човека)реших да ви напиша истината относно това, което се случи с писането ми тук , ще ме извините, че ще го направя пак по моя си начин.
Чак снощи след като ви написах къде в същност се оказа проблема на колата, прочетох на Тошко какво сме писали тук с вас.Когато помолих за помощ, на него главата му беше пламнала, нямаше нито време нито намерение да губи време да ми обяснява с термини кво и как е направил до момента, както вече казах, от обяд до вечерта клиентът звънеше на всеки час да пита готова ли е колата..Това, че аз не мога да поправям коли, не значи , че не мога да разсъждавам логически, споменах вече , че АЗ ви чета тук от една година когато нещо ме интерисува.Исках на база ваши мнения Аз да отсея и да му споделя насока.Казах вече , че когато сменя датчика грешката беше тази, но нямаше допълнението което излезе оня ден и което в момента не мога да ви напиша щото изтрих някои от мненията си. Казах че помпата си течеше и тогава, но това няма общо с конкретния проблем от неделя. Не казах че тогава след смяната на датчика грешката се изчисти и повече колата нямаше никакви грешки. Колебанията на Тошко бяха между :невероятното съвпадение да се е повредил пак датчика или скрит проблем с налягането , турбото или каквото е там, щото писах, че турбото не надуваше макс според него... Най-лесно беше заради липсата на време да се смени пак датчика , но пък с това допълнение към грешката, можеше и да не се оправи, нямаше да има проблем, щеш да върнем стария датчик на мястото, да не набутваме клиента, но пък щеше да е загубено още време, затова аз реших на своя глава да се обърна тук за съвет с надеждата , че ще се спести време, да ама....обяснявайки ви на моя език....вие реагирахте знаете как, за мен това нямаше значение, надявах се да ме ругаете но между подигравките, някой да напише нещо полезно, както и направихте , писах ви го .... Решаващо за мен беше първо мнението на колегата ИIVANOVBG, на когото отново благодаря и който написа , че Повреден Датчик още не е виждал, решаващо беше и мнението на тези, които клоняха към Налягането и турбото....така и така колата не стана за вечерта, четох ви до късно през нощта мненията и пак отсявах, Тошко го оставих да поспи и да му почине малко главата, на сутринта отидох да му ПРЕРАЗКАЖА на Мой Език , заключенията ми от написаното с вас, няма да ви пиша смешният начин по който го направих , щото не ми се носеше моя лаптоп в сервиза(с неговия имаше проблем с драйверите за безжичната връзка , който отстраних вчера и към него момент нямаше нет в сервиза както и ви написах предната вечер....Важното е, че за пет минути успях да му обясня къде според мен и според някои от вас се Локализира проблема... от там насетне , нямаше вече какво да се мисли и прави, както написах, той повика клиент с точно същата кола вече, сравни всичко щото беше логично, че след като видимо тази помпа е отваряна, писах и че имаше стари белязки, писах и че вътре в нея имаше ръжда, което не беше нормално според Тошко и тогава установи, че има съкратени връзки и тръбички и квото е там... иначе казано, предният майстор който е пипал там е ПОБЪЛГАРИЛ и отдалечил фабричният вид на светлинни години... с това проблемът: Къде е проблемът??? :lol: беше решен, другото вече , както писах е въпрос на ремонт в почивните дни, когато ще бъде свободна колата и връщането на нещата към оригинала :oops: :oops: :oops: Дано този път бях по ясна... Който може, ще ме разбере, който не може ще ме Освирка, но пък няма да е Нищо Ново Под Небето, щото вие вече го направихте. Още веднъж благодаря за изразените мнения и че не беше само Освиркване .... :P
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Публикувай отговор