Page 1 of 2

Катализатор и втора сонда

Posted: Mon Jul 22, 2013 10:23 pm
by karamilev
Става дума за едно А6 1.8т AWT 2003г. Преди време скъса турбината и навря всичко в катализатора,разбира се разкарах катализатора и разбира се започнаха проблемите,5 километра и светва чека.Казаха ми за един ауспухчия който слагал някаква решетка върху сондата от някакъв химичен елемент който лъжел само сондата че всичко е наред (знаех името на хим.елемент но сега не се сещам)С тази интервенция колата мина около 100 километра и пак светва чека,явно не е решение.Сега се заех да му намеря катализатор за да възстанова всичко но се оказа ялова работа,поне пет човека ми казаха че ми пращат перфектни катализатори ама си останах само с куриерските такси,счупени отлепени и разтопени всякакви намирам.Та така въпроса ми е някой има ли идея как да го излекувам това ауди,има ли вариянт да се препрограмира да не си търси катализатора или да му се сложи някакъв емулатор на сондата,макар че май и това не е просто защото трябвало да се синхронозира с амплитудата на първата която е широколентова и по не потвърдена информация разбрах че екуто при ненатоварени режими си пуска произволни инжекторни впръсквания за да определи работоспособноста на сондите и катализатора :shock: Ако някой е лекувал такова животно нека сподели,пък ако някой се сеща за читав катализатор мисля че ще ми е най-добрия вариянт

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Mon Jul 22, 2013 11:39 pm
by ivanovbg
Прати ми оригиналния файл.

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Tue Jul 23, 2013 10:49 pm
by oem
Има вариант. Може да се изключи сондата софтуерно.

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Tue Jul 23, 2013 11:08 pm
by karamilev
Утре ще изчета файла и ще се възползвам от предложението на колегата Иванов.

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Tue Jul 30, 2013 7:29 pm
by karamilev
След софтуерната намеса на колегата Иванов колата напълно забрави какво е това катализатор и диагностична сонда :lol: Заместих катализатора с резонатор и всичко вече е наред.Благодаря,мисля че темата е изчерпана.

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Fri Aug 02, 2013 6:03 am
by ogromnii
karamilev wrote:Заместих катализатора с резонатор и всичко вече е наред.Благодаря,мисля че темата е изчерпана.
като изключим миризмата на ЗИЛ всичко друго е наред...

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Fri Aug 02, 2013 8:41 am
by bobolin4o
ogromnii wrote:
karamilev wrote:Заместих катализатора с резонатор и всичко вече е наред.Благодаря,мисля че темата е изчерпана.
като изключим миризмата на ЗИЛ всичко друго е наред...
Това е неизбежно.

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Fri Aug 02, 2013 12:07 pm
by ogromnii
продават се нови катализатори, като протекат спирачни цилиндърчета става и с причукване на тръбичката, съчма и стотинка, ама ремонта е по качествен със смяна на повредената част :D

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Sat Aug 03, 2013 3:03 pm
by bobolin4o
ogromnii wrote:продават се нови катализатори, като протекат спирачни цилиндърчета става и с причукване на тръбичката, съчма и стотинка, ама ремонта е по качествен със смяна на повредената част :D
Е хубаво де, как да му обясниш на клиента, че трябва да плати "О" лева за катализатор, при положение, че той (катализаторът) влияе само и единствено отрицателно на работата на двигателя?
"Заради една лампа? Никога, извади я!" е отговорът който се получава обикновено...
Е, има и коли с характер... не работят добре без катализаторчето... хората са склонни да платят за вариант лъгане, мазане и т.н. До ден днешен не ми е влизал клиент, който да е пожелал да си подмени преебания катализатор...

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Sun Aug 04, 2013 9:38 pm
by karamilev
Явно колегата има голям опит в убеждаването на клиенти да си подменят катализаторите,сподели как го правиш?Аз също до сега не съм успявал да убедя никой да даде около 1000лева за нещо от което той няма нужда.Все си мисля че ако ти се наложи на личната кола да подмениш катализатора с нов ще исмислиш някаква алтернатива ама няма да платиш горе споменатата сума,поправи ме ако греша.

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Tue Aug 06, 2013 1:06 pm
by ogromnii
е аз до момента съм се сблъсквал с 2 такива случая, т.е. коли с прецакан катализатор, единият искаше да го маха и го пратих да си намери майстори да му го махнат, на втория му сложих нов за около 250 лв с труда.
ако на личната ми кола се прецака катализатора ще си потърся втора ръка, в краен случай ще сложа нов. не мога да разбера как определяте нещо като нужно или ненужно, ако беше ненужно нямаше да го монтират в завода :!: защо например катализатора да е ненужен а задните спирачки нужни???

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Tue Aug 06, 2013 6:29 pm
by bobolin4o
Мразя да навлизам в безсмислени спорове, колега, ама все пак ще се обадя...
Какво те кара да мислиш, че като си сложил нов катализатор за 250 лева това означава, че колата е все едно чисто нова. Че то тоя катализатор няма нищо общо с истината, за която ти дават 250 лева, че да го махнеш от колата (говоря за изкупуване на прее**н катализатор)
Те така... дали ще сложиш тая шитня, дето струва 250 лева или ще изхвърлиш катализатора въобще, за екологията няма разлика, а за клиента има...
Наздраве!

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Fri Aug 09, 2013 4:24 pm
by ogromnii
тая .... за 250 лв. дава ниво на СО на празен ход 0.15 при 2 без него, колко работи няма да коментирам. говоря за катализатор за бензинов двигател евро2.

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Fri Aug 09, 2013 6:28 pm
by bobolin4o
Добре, вече ме убеди, че ш*****а понижава емисиите на CO в атмосферата. Ся остава да убедя клиентите си с коли "Евро 2" да си подменят изтърбушените катализатори с нови! :mrgreen:
Пак наздраве, поздрави от морето!

Re: Катализатор и втора сонда

Posted: Fri Aug 09, 2013 7:51 pm
by ipivan
И аз да се намеся.
Може ли някой да ми обясни следното:OBD-то е измислено от Американците за екология уж.Защо тогава Американците карат масово коли с голяма кубатура и малка за тази кубатура мощтност с автоматична скоростна кутия?Всичко е с цел да се вземат парите на крайния клиент май? :roll: